Nevěsta náhle zemřela během obřadu. Její místo okamžitě zaujala mladší sestra a ještě týž den si snoubence vzala

Mladá žena během svatebního obřadu prodělala infarkt. Bezprostředně poté, co zemřela, si jejího snoubence vzala nevěstina mladší sestra.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Pohled na manželství jako na instituci se v průběhu lidských dějin několikrát proměnil. Zatímco dříve se sňatek zvažoval v souvislosti s finanční stabilitou rodiny, později se lidé brali díky vzájemné náklonnosti, respektive lásce. V současnosti je manželství pro některé přežitkem, který přináší jen málo pozitiv. Nicméně v některých částech světa, například v Indii, je manželství stále základním kamenem sociálního systému a přináší skutečný smysl a hodnotu. Sňatky spojují dva sociálně spřízněné rody a bývají dopředu dohodnuté.

Zkolabovala během svatebního obřadu

Jedním z takových manželství mělo být i to dohodnuté mezi rodinou nevěsty Surbhi a ženicha Mangesh Kumara. Když v den konání svatebního obřadu přijela ženichova rodina do nevěstiny rodné vesnice Samspura (Uttarpradéš, Indie), nikoho nenapadlo, jakým směrem se bude několikadenní svatební ceremonie ubírat. Během samotného obřadu, když si měli snoubenci navzájem předat jaimalu (květinová girlanda), jíž se měli přivítat ve svých rodinách, nevěsta zkolabovala.

Obě rodiny začaly shánět lékaře, který do vesnice dorazil tak rychle, jak to bylo možné. Poté, co nevěstu prohlédl, ji musel prohlásit za mrtvou, přičemž jako příčinu úmrtí uvedl masivní infarkt myokardu. Po této zprávě zůstaly obě rodiny bezradné. Když se sešly, aby nastalou situaci prodiskutovaly, někdo z přítomných navrhl, aby si Magneshe vzala nevěstina mladší sestra Nisha. Podle strýce Ajab Singha to bylo nejtěžší rozhodnutí, které jeho rodina kdy musela učinit.

Za ženicha se provdala její mladší sestra

Po několikahodinové diskusi se rodiny na nové podobě sňatku shodly. Ještě v týž den, co Surbhi zemřela, se tedy uskutečnila svatba její mladší sestry Nishy s jejím snoubencem Mangeshem. Bratr obou sester, Saurabh, celou situaci označil za bizarní. Svatba se konala v místnosti, která sousedila s tou, v níž byla umístěna mrtvá Surbhi. Rodina zesnulé rovněž přiznala, že nevěděla, jaké pocity má prožívat.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Na jednu stranu truchlili za Surbhi, na druhou stranu se radovali ze sňatku Nishy. Ještě těžší pro ně bylo krátce po obřadu zařizovat pohřeb. Prakticky smuteční hostina a rituály navazovaly na ty svatební. Podle dostupných informací mají obě rodiny dodnes problém své pocity zpracovat. Naštěstí manželství Nishy a Mangeshe se zdá být šťastné a nepoznamenané způsobem, jakým byli spojeni.

Jakou bizarní situaci jste na svatbě zažili vy?

Zdroj: Express

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Nalijte Coca-Colu do záchodu a už to nebudete chtít dělat jinak. Díky svému složení dokáže v domácnosti zázraky
Události247.cz
Události247.cz
Babiš jako prezident? Přinášíme výčet výhod a nevýhod, kdyby byl hlavou státu
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Proč se objevuje migréna a 3 přírodní léky, které s úpornou bolestí hlavy jednou provždy skoncují
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Co kdybychom se naučili ovládat počasí – mohla by to být naše budoucnost?