7 důvodů, proč se ženatí muži zamilují do jiné ženy. Neselhala jste v nějaké z klíčových oblastí?

Případy, kdy si ženatí muži vydržují milenku, jsou mnohem častější, než ty, kdy je tomu naopak. Muže k touze po další ženě prý motivuje hned několik důvodů.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V době, kdy se rozvádí každé druhé manželství, zní možná potřeba milenky vcelku hloupě. Již dávno není manželský svazek tak pevný, jako byl před lety – dnes z něj můžete odejít velmi snadno, stačí jen chtít a zaplatit administrativní poplatek. Přesto existuje řada manželů, kteří své manželky vesele podvádí. Údajně je k tomu motivuje celá řada důvodů. S trochou nadsázky by se dalo říci, že moderní rozmazlení muži touží mít vše v jednom. Pokud manželka v něčem selže, sáhnou „po záloze“. Posuďte sami – zde jsou nejčastěji udávané důvody.

Manželka v některé oblasti „selhala“

Většina mužů, respektive generace dnešních čtyřicátníků a méně, je zvyklá dostat to, co zrovna teď chce. Pokud jim to není jejich manželka schopná poskytnout, hledají ukojení svých potřeb jinde. Například manželka je atraktivní, inteligentní, ale stará se doma o děti, tudíž teď na muže nemá tolik času, popřípadě nemá čas na společné záliby. V takovém případě prý všechny ženaté muže uchvátí ženy, které jsou krásné, zdravé, bohaté a mají spoustu volného času, který jim ihned věnují.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Jiným důvodem je nespokojenost s „nedokonalostí“ vlastní manželky. Že má manželka jen 3 kýžené vlastnosti z 5? Ostuda! V momentě, kdy potkají ženu, která disponuje dvěma vlastnostmi, které postrádá jejich „drahá polovička“, je rozhodnuto. Nejprve začnou trávit čas v její společnosti, posléze si uvědomí, že ji milují a naváží romantický milenecký vztah. Častým důvodem je ovšem i nenaplnění psychických a emocionálních potřeb, kdy muži hledají oporu v jiné ženě.

Vlastní ego je pro ně důležitější než vlastní vztah

Častým, avšak méně honosným důvodem, je pouhé zvýšení vlastního ega. Když dá cizí žena takovému muži pocit, že je výjimečný, značně si to užívá a připadá si neporazitelný. Muži, kteří si potřebují zvýšit ego, často opovrhují těmi, kteří jsou v manželství spokojení. Se zvýšením ega jde ruku v ruce pouhá touha po zpestření vlastního života či po zábavě. Takoví muži mají mnoho krátkodobých známostí a při konfrontaci se hájí tím, že nikomu nepatří a mohou si milovat, koho chtějí.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Mezi populární důvody nevěry se řadí i tento – muž jednoduše dostal příležitost. Milenka byla ochotná s ním navázat intimní vztah a dala mu to jednoznačně najevo. Prý jen málokterý muž odolá takto explicitním svodům. Sedmým nejčastějším důvodem jsou neukojené sexuální potřeby „starších“ žen. Takové ženy vyhledávají vztahy čistě pro fyzické potěšení a vcelku tvrdě si jdou za svým. Ženatí muži, které tento typ žen přitahuje, se pak nebrání navázání milostného poměru.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Posledním, avšak velmi diskutovaným důvodem, je finanční motivace k tajnému mileneckému vztahu. Ačkoliv je tento trend možné sledovat zejména na modelu starší, bohatý muž – mladá, krásná žena, funguje i obráceně. Zralé, zaopatřené ženy prý přitahují mladší muže jako magnet (lhostejno, zdali jsou či nejsou ženatí).

Souhlasíte s uvedenými důvody, nebo jste se setkali s nějakým dalším?

Zdroj: BusinessToday

Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 446 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
10 rostlin ideálních do rodin s dětmi a domácími mazlíčky. Jsou naprosto bezpečné, pozor na ty jedovaté
Události247.cz
Rodící se vládní koalice chce změnit boj s covid-19. Už jsou jasné první obrysy
JakZdravě.cz
Máte oteklé oči, zažívací potíže, či zapomínáte? Přehlížené signály brzy vyústí v závažné zdravotní komplikace
VědaŽivě.cz
Jupiter zachránil Zemi před pádem obřího vesmírného objektu. Jeho úloha pro lidstvo je nenahraditelná