Za svou životní láskou, kterou mu předpověděla věštba, ujel na kole více než 7 000 kilometrů. Nyní jsou přes 40 let manželé

Pradyumna Kumar Mahanandia ujel více než 7 000 kilometrů, aby se dostal ke své životní lásce. Jeho epická cesta si vysloužila celosvětový obdiv.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Pradyumna Kumar Mahanandia
                   

Osud muže, jehož životní příběh plní titulky světových médií dodnes, byl dle jeho slov zapsaný ve hvězdách od nepaměti. Ačkoliv se narodil do nejnižší a opovrhované skupiny v indickém kastovním systému, dokázal svůj osud od základu změnit. V současnosti je uznávaným umělcem, poradcem švédské vlády pro umění a kulturu a byl mu dokonce udělen čestný doktorát. A jeho životní láska, Charlotte Von Schedvin, která ho inspirovala k životnímu výkonu, stojí po jeho boku již déle než 40 let.

Osudové setkání mu prorokovali při narození

Pradyumna Kumar Mahanandia (rovněž známý jako PK Mahanandia) se narodil v odlehlé indické vesnici do rodiny nedotknutelných (čili do té nejnižší a opovrhované skupiny, která stojí v Indii na samém okraji společnosti). Přestože neměl mít šanci uniknout bídě a diskriminaci, která se s jeho postavením pojila, dokázal svůj osud změnit. Celou svojí bytostí se totiž upnul k věštbě, která byla vyřčena při jeho narození v roce 1949.

Podle této věštby se měl oženit s ženou z velmi daleké země, která vlastnila les (či džungli), narodila se ve znamení Býka a milovala hru na flétnu. Rovněž se mělo jednat o sňatek, který nebyl předem domluvený, což je v Indii neobvyklé. Ačkoliv prožil PK Mahanandia šťastné dětství, při nástupu do školy byl zaskočen šikanou, kterou zažíval v souvislosti se svým nízkým postavením. Kastovní systém v Indii přirovnal k mrakodrapu, kdy se v nějakém patře člověk narodí a zároveň zemře (on se narodil v přízemí).

Jakmile školu absolvoval, rozhodl se opustit svoji rodnou vesnici a vydal se do Dillí, kde se stal pouličním umělcem. Protože neměl povolení k portrétování lidí na ulici, čas od času skončil v policejní cele. Na toto období, které trvalo tři roky, nicméně vzpomíná rád – měl kde přespat a dostal najíst. Během „kariéry“ pouličního umělce se mu podařilo portrétovat i několik známých osobností, jako je Valentina Těreškovová (ruská poslankyně a první žena ve vesmíru) či Indira Ghándí (indická politička).

iZdroj fotografie: Depositphotos
Nedotknutelní jsou nejnižší skupinou v indickém kastovním systému

Díky obrazům těchto dvou žen se v Dillí stal takřka přes noc slavným a vyhledávaným portrétistou. O jeho pověsti se doslechla i Charlotte von Schedvin, mladá Švédka, která do Indie přijela se skupinou svých přátel. Charlotte a Pradyumna se poprvé setkali 17. prosince 1975 a oba cítili, že je jejich setkání osudové. Při druhé schůzce se Pradyumna dozvěděl, že Charlotte zcela naplňuje věštbu vyřčenou při jeho narození. Od té doby neměl sebemenších pochyb, že se jedná o jeho budoucí manželku.

Epická cesta za manželstvím trvajícím déle než 40 let

Sama Charlotte přiznává, že ji k Pradyumnovi táhla jakási nehmatatelná síla. Každý rozhovor s ním v ní vyvolával příjemný a hřejivý pocit, který dosud nezažila. Když se později seznámila s jeho rodinou, cítila se, jako by se vracela domů. Bohužel mladá žena tehdy mohla zůstat v Indii jen necelé tři týdny, poté se musela vrátit zpět do Švédska. S Pradyumnou nicméně zůstali v kontaktu a rok a půl si vytrvale psali dopisy. Po osmnácti měsících vztahu na dálku se Pradyumna rozhodl, že je na čase jednat.

Prodal veškerý svůj majetek a pořídil si bazarový bicykl. Na něm se vydal na více než 7 000 kilometrů dlouhou cestu z Indie do Švédského Göteborgu. Během své pouti stopoval nákladní automobily a vyměňoval své skicy za trochu jídla. V Kandaháru, Kábulu a Istanbulu na něj rovněž čekaly dopisy od jeho milované Charlotte, které mu pokaždé dodaly novou dávku odhodlání.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Pradyumna Kumar Mahanandia

Jakmile se mladí lidé po dlouhém odloučení setkali, vzali se a později měli dvě děti. Jejich manželství v současné chvíli trvá déle než 40 let a oni jsou stále šťastně zamilovaní. Receptem na dlouhotrvající a spokojené manželství je podle Pradyumny uvědomění, že manželství je svazek jak fyzický, tak duchovní. Aby se mohl vztah vyvíjet a láska mezi dvěma lidmi růst, je důležité odložit své ego a naslouchat svému partnerovi.

Co byste byli schopni udělat pro svoji osudovou lásku?

Zdroj: NationalGeographic

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Zobrazit další články