„Chci, aby šli rodiče do vězení. Zaslouží si to.“ Krutá slova od dítěte, ale až zjistíte důvod, dáte dívce za pravdu

Některé děti mají nevyléčitelnou nemoc, za kterou nemohou. Mladá dívka se narodila s onemocněním, které se dalo vyléčit. Její rodiče však léčbu zamítli.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Některé děti nemají příliš štěstí a do života jim vstoupí nemoc, kterou nelze vyléčit. Musí se naučit žít s tím, že mají omezení, která zdravé děti nemají. Pokud se naučí žít se svou nemocí, jejich život bude snadnější. Mladá dívka však za své onemocnění nemůže a mohla být vyléčena. Její rodiče léčbu odmítli a její stav tak se neustále zhoršoval. Nyní je jí 20 let a jejím onemocněním je plicní hypertenze.

Rodiče odmítli léčbu svého dítěte

Dívce jménem Mariah Walton je 20 let a její nemoc lze vyléčit. Musí si však počkat. Když se narodila, měla vrozenou srdeční poruchu. Z tohoto důvodu se jí neuzavírala levá část srdce. Tento problém lékaři diagnostikovali ihned po jejím narození a našlo se řešení. Rodičům nabídli, že Mariah odoperují, ale ti jejich nabídku odmítli. Lékaři tak museli rozhodnutí rodičů respektovat.

iZdroj fotografie: Pixabay

Víra byla silnější

Rodiče Mariah věřili tomu, že jejich víra a modlitby uzdraví jejich dítě z nemoci, se kterou se novorozeně narodilo. Bohužel se stav miminka neustále zhoršoval. Právě kvůli tomu, že se nemoc neléčila, došlo k dalším komplikacím. U dítěte se vyvinula plicní hypertenze. U tohoto onemocnění je krevní tlak v plicních tepnách nad normální hodnotou. Kvůli tomu vzniklo nenávratné poškození. Poté je jedinou možností transplantace srdce a plic, aby člověk mohl žít.

iZdroj fotografie: Pixabay

Dívka se rozhodla osamostatnit

Mladá dívka je už od dětství svázána s postelí. Před dvěma lety se rozhodla opustit své rodiče ihned poté, co dovršila dospělosti. Nechtěla s nimi žít pod jednou střechou. Dává jim za vinu to, že je již od dětství nemocná a upoutaná na lůžko. I přes její onemocnění dokázala opustit své věřící rodiče a začít žít samostatně. Ve chvíli, kdy se stěhovala, zjistila také to, že 18 let žila bez rodného listu a čísla sociálního pojištění. Není však jediná, komu se to stalo.

iZdroj fotografie: Pixabay

Ze článku na The Guardian vyplynulo to, že v letech 2002 až 2011 zemřelo mezi sektami v Idahu více dětí než v celém státě. Rodiče jsou natolik oddaní své víře, že nechtějí léčit své děti. Ty na následky umírají nebo jsou do konce života postižení. Existuje podezření, že k těmto špatným číslům významně přispělo odmítání lékařské péče ze strany věřících rodičů. Znáte někoho, kdo zažil podobný případ?

Zdroj: Metro

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Autor článku

Lucie Vágnerová

Zobrazit další články