Zpověď tatínka otevře maminkám oči. Kvůli mateřské svou manželku už ani nepoznává

Ivo vždycky vnímal Janu jako velice inteligentní a vzdělanou ženu. Změnilo se to však ve chvíli, kdy se jim narodilo společné dítě.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Na mateřské dovolené ztratila Jana nejen všeobecný přehled, ale také soudnost. Na své okolí šišlá a nezajímá ji nic jiného než dítě. Ivo je z té změny velice překvapený. Nečekal, že se jeho žena takovým způsobem změní. Vždyť se společně smáli kamarádce Monice, když se z ní po porodu stala nemožná žena. Teď by Ivo mohl říct to samé o své ženě.

Jana začala na dcerunku šišlat

Před těhotenstvím byla Jana vždy v obraze. Snažila se jít s dobou, hltala nové trendy a nikdy nechtěla být pozadu, ať už se jednalo o cokoli. Ivo s ní velmi rád debatoval celé hodiny na nejrůznější témata. Do nástupu na mateřskou se Jana živila jako operátorka. Byla v kontaktu s lidmi a neustále chodila na nějaká školení. Pár však roky snil o dítěti, přeci jen Janě bylo už dávno přes třicet. Otěhotněla v pětatřiceti. Vedla řeči o tom, že je už na těhotenství stará. Přesto ho zvládla s grácií. Na roky strávené doma se svoji holčičkou se moc těšila.

iZdroj fotografie: Freepik

Ivo od počátku věděl, že Jana bude úžasná maminka. První měsíce byli náročné pro oba. Jana obrečela každý pokrok malé dcerky. Byla velice svědomitá a snaživá. Ivo začal mít pocit, že to přehání. Na dcerku mluvila neustále jakousi šišlavou řečí. ,,Čopak budeš dneska papat košiško? Jak jsme se vyhajinkali?“ Takto by mohl Ivo pokračovat do nekonečna. Jana však po čase stejným způsobem jako s dcerou začala komunikovat i s ním. Když použila slova jako milášku, papat, vyspinkal, tak se manžel ohradil, že na něj nemá mluvit jako na mimino.

Nesledovala, co se děje ve světě

Mateřská nebyla ještě ani v polovině, když si Ivo všiml, že Jana nevěděla nic o životě, který se odehrával za dveřmi jejich bytu. Nesledovala dění v republice ani ve světě. Když se chtěl Ivo o něčem začít bavit, skončilo to tím, že to Janu nezajímalo a nic o tom nevěděla. Bohužel ani ve společnosti to nebylo lepší. Jana se dokázala bavit jen o pupínkách na zadečku, plenkách a podobných věcech. Se všemi se zkrátka bavila jen o dítěti. Dokonce se přestala stýkat se svými kamarádkami. Mateřství ji zkrátka vlezlo na mozek.

iZdroj fotografie: Pixabay

Ivo se utěšoval tím, že až se vrátí do práce, opět se změní. Ona je však doma spokojená a chtěla by druhé dítě. Ivo by si sice také moc přál dvě děti, ale bojí se, že Jana už nadobro vypadne z normálního života. Manželčino chování ho tak irituje, že ani nemá chuť na sex. Nabídl ji kurz, který by si mohla při mateřské udělat, ona ho však odmítla s tím, že přeci není žádný hlupák. Nyní se Ivo opravdu bojí, jak to mezi nimi dopadne. Miluje ji i dcerku, situace je však v tuto chvíli pro něj nezvladatelná.

Co by měl podle vás Ivo udělat?

Zdroj: Se souhlasem čtenáře Iva

Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Jablka z obchodu nestačí opláchnout čistou vodou. Pro zbavení „atraktivního povlaku“ je potřeba víc
Události247.cz
Události247.cz
Nechutná praxe: Některé obchody prodávaly zákazníkům jídlo prošlé až dva roky
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Chrápání: jaké jsou jeho příčiny a jak se ho zbavit
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Buddhističtí mniši mumifikovali svá těla zaživa. Znamenalo to nejméně 2 000 dní dobrovolného utrpení