Markéta: Miloval mě nejspíš jen kvůli tomu, jak vypadám. Když jsem přibrala, chtěl zničit mě i celou rodinu

Po několika letech manželského soužití prošel vztah partnerů krizí a rozpadl se. Pro ženu to ale bylo nejlepší možné řešení, které ocenila až s odstupem času.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Za fungujícím manželstvím, respektive za kterýmkoliv partnerským soužitím, stojí tvrdá práce obou partnerů. Ti si musí umět naslouchat, respektovat se, dělat kompromisy, pomáhat si, ale i poskytnout jeden druhému prostor pro vlastní koníčky a volný čas. Udržet vztah v rovnováze není lehké a situace se ještě ztěžuje, narodí-li se do partnerského soužití děti. S tím, jak ženy zůstávají doma a pečují o společné potomky, získává mnoho mužů pocit, že po sobě nemusí uklízet ani se starat o chod domácnosti. Z žen se poté stávají s trochou nadsázky služky.

Z idylického vztahu noční můra

Bývalí manželé Markéta a Karel se poznali na vysoké škole během jedné ze společných přednášek. Markétě se na Karlovi líbil jeho smysl pro humor, styl oblékání a jeho pečlivost. Karel naopak na Markétě oceňoval její udržovanou postavu, opečovávaný zevnějšek a pozitivní energii, kterou vyzařovala. Brzy se spolu začali vídat a po nějaké době se sestěhovali. Když se brali, těžko byste hledali šťastnější pár. Oba mladí lidé byli plní ideálů a lásky k tomu druhému. Vše se mělo bohužel brzy změnit.

Markéta do dvou let otěhotněla a porodila jejich dceru, Simonku. Když byly holčičce čtyři roky, začal se Karel zdržovat v práci, přestal Markétě zvedat telefon a po nějaké době spolu manželé přestali i intimně žít. Toto podivné soužití trvalo několik měsíců a ukončila jej ostrá hádka. Karel přiznal, že si našel milenku a Markéta se zhroutila. Poté, co se odstěhoval, se mu stále snažila dovolat a přesvědčit ho, aby neničil jejich rodinu. Ovšem Karel byl neoblomný. Sám před sebou měl rozchod skvěle obhájený.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Markéta jej již delší dobu nepřitahovala. Nelíbily se mu její tlusté nohy pokryté celulitidou, povislé prsy, věčně sepnuté vlasy do culíku ani fakt, že se již delší dobu nelíčila. Jeho milenka byla štíhlá, sportovně založená a rozhodně o svůj zevnějšek pečovala. Poté, co se manželé rozvedli, se Karel dokonce přestal vídat i se svojí dcerou. Po dvou letech od rozvodu Karel v tramvaji náhodou narazil na Markétu se Simonkou. Nejdřív trochu váhal – Markétu totiž nepoznával – ale po chvíli si byl jistý, že naproti němu sedí jeho dcera s ex manželkou.

Nový začátek využila na maximum

Po krátké konverzaci, kterou vedli, začal Karel přemýšlet, jak je možné, že jeho bývalá žena vypadá tak dobře. Markéta hodně zhubla a získala zpět svoji štíhlou figuru, byla nalíčená, učesaná a opět vyzařovala spoustu pozitivní energie. Až po dlouhém přemýšlení Karlovi došlo, že se na jejím celkovém stavu podepisovalo i jeho chování. Fakt, že o partnerský vztah přestal pečovat a ze své manželky si udělal služku, která mu byla dobrá jen pro to, aby mu připravila jídlo a uklidila po něm.

Také Markéta se nad setkáním se svým bývalým manželem zamyslela a došlo jí, že chvíle, kdy ji opustil kvůli mladší milence, ji ve skutečnosti vysvobodila. Svým chováním, kdy ji přestal naslouchat a začal poroučet a poukazovat na její nedostatky, jí Karel neskutečně ubližoval. Bez něj si rychle vytvořila systém, který fungoval, a kde měla prostor i pro sebe a své zájmy. Brzy se začala cítit volná, jako byla kdysi, a pomalu se jí začala vracet ztracená životní jiskra. Když potkala Karla v tramvaji, přišel jí sešlý, zanedbaný a bez života.

Jak se proměnil váš pohled na partnera po letech vztahu?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Tablety do myčky zatočí se špínou v celém domě. Dá se s nimi vyčistit trouba, záchod, pračka i sprcha
Události247.cz
Události247.cz
Putin reaguje na západní pomoc: Rusové použijí ty nejpokročilejší zbraně
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kouzlo rybího tuku: Kromě jiného zvětšuje prsa a snižuje riziko srdečních onemocnění. Má vliv i na oči a motoriku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Je to pocit, jako kdyby vás někdo pohřbil zaživa: Proč dochází ke spánkové paralýze a co se s tím dá dělat