„Školní kuchařky svým chováním překračují všechny meze,“ píše rozčílená matka. Dcera kvůli nim nechce chodit do školy

Její dcera začala odmítat chodit do školy a ona nevěděla proč. Když odhalila pravý důvod, vjel do ní šílený vztek.

Smutná žena s tmavými vlasy i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Na školní jídelnu si asi někdy stěžoval každý z nás. Ne vždycky nám tamější jídla padla do chuti. Jedna z našich čtenářek teď ale řeší úplně jiný problém. Její dcera kvůli chování kuchařek ze školní jídelny odmítá chodit do školy.

Ničeho si nevšimla

Paní Helena je jednou ze čtenářek našeho webu DámskýDeník a nyní se rozhodla prostřednictvím dopisu svěřit se svým příběhem. Konkrétně s příběhem své dcery, která začala odmítat chodit do školy, byť zpočátku jakékoli potíže před milující maminkou tajila.

„Nikdy jsem neměla potřebu vyptávat se dcery na jídlo z jídelny,“ začíná vyprávět paní Helena. „Brala jsem to tak, že i já jsem během školních let měla své favority a pak byla jídla, která mi jednoduše nechutnala,“ pokračuje ve vyprávění. Proto ji zpočátku ani nenapadlo, že by se stravováním ve školní jídelně měla mít její dcera jakýkoli problém.

Dcera nejdříve hledala výmluvy

Později ale dcera paní Heleny začala hledat výmluvy, proč nebyla ten den na obědě nebo proč chce větší svačinu. „Klára nikdy nebyla kdovíjaký jedlík, ale překvapilo mě, když si začínala brát větší svačiny,“ píše Helena v dopise, který zaslala do redakce DámskéhoDeníku.

iZdroj fotografie: Sealle / Creative Commons / CC BY-3.0

Tehdy Helena zvětřila, že něco není v pořádku. Dcera Klára dlouhou dobu chodila okolo horké kaše, až se jednoho dne své mamince svěřila. Důvodem, proč nechtěla chodit na obědy a později se začala vyhýbat škole celkově, bylo chování kuchařek pracujících v jídelně.

Tohle si přece nemůžou dovolit!

Paní Helena se v dopise rozepsala o tom, že se jí dcera svěřila, jak ošklivě se k ní kuchařky ze školní jídelny chovají. Jako vegetariánka odmítá jíst maso a právě to byl důvod, proč si ji pracovnice školního zařízení šeredně dobíraly. Nemluvě o tom, že ji do konzumace masa doslova nutily.

„Klára se mi s pláčem svěřila, že se jí kuchařky kvůli výběru stylu stravování posmívají a mají na ni před ostatními studenty urážlivé řeči,“ zlobí se paní Helena, do které po této informaci vjel vztek. „Prý dceři schválně dávají větší porci masa a do jeho konzumace ji nutí. Tohle už překračuje veškeré meze,“ rozčiluje se milující matka.

Paní Helena v závěru dopisu, který nám do redakce zaslala, nastínila svůj další postup. Rozhodně hodlá situaci řešit a chystá se za vedením školy. Nenechá svou dceru šikanovat netolerantními kuchařkami. Můžeme jen doufat, že se situaci podaří vyřešit.

Jak byste situaci řešili vy v roli rodiče?

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Zobrazit další články