Horoskop ze starověkého Egypta má pro vás hvězdnou předpověď. Najděte své božské znamení a odhalte, k čemu jste předurčeni

Existují různé druhy horoskopů, jako je klasický nebo např. čínský. Ale takový, jako je egyptský, těžko pohledáte. Je totiž úplně jiný a možná z něj budete sami překvapeni.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Egyptský horoskop je jedním z nejstarších. Je založen na mytologii bohů starověkého Egypta a postaven na datu narození. Staří Egypťané pečlivě hlídali, aby byl uchován, díky čemuž zůstal prakticky nedotčen. Nejsou v něm provedeny skoro žádné změny. Horoskop se skládá z 12 znamení, z nichž každé ztělesňuje božstvo. Na rozdíl od klasických horoskopů má každé znamení několik různých časových intervalů, ne jen jeden.

Nil bývají zajímavé a nepředvídatelné osoby

Období tohoto znamení je 1. – 7. ledna, 19. – 28. června, 1. – 7. září a 18. – 26. listopadu. Nil představuje začátek něčeho. Lidé tohoto znamení bývají velmi mírumilovní a nemají rádi konflikty. I když jsou ovládáni emocemi, vždy se snaží jednat moudře. Občas ovšem dojde k tomu, že i přes svůj klidně působící zevnějšek se z mírumilovných lidí stanou rychle rozzlobení.


iZdroj fotografie: Freepik

Jsou pozorní k detailům a předtím, než něco udělají, se ujišťují o bezpečnosti. Muže ve znamení Nilu můžete považovat za psychologa, který vždy nachází správná slova, jak partnerovi zlepšit náladu. Žena v tomto znamení je citlivá a vždy vyslechne názory druhých. Toto znamení si dobře rozumí s egyptskými znameními Amon-Ra a Seth.

Lidé narozeni v Amon-Ra jsou velkorysí

Období pro toto znamení je 8. – 21. ledna a 1. – 11. února. Amon-Ra je bůh ochrany a je považován za krále bohů. Lidé narozeni v tomto znamení jsou optimističtí a talentovaní. Dokáží být dobrými vůdci a umí inspirovat lidi okolo sebe. Jsou sebevědomí a mají věci vždy pod kontrolou. Ví, že je rozumné důvěřovat svému vnitřnímu hlasu a poslouchat své nitro.


iZdroj fotografie: Freepik

Lidé si k nim často chodí pro radu, jelikož dokážou dělat rozumná a chytrá rozhodnutí. Muži v tomto znamení jsou připraveni vzít veškerou odpovědnost na svá bedra. I když jsou v něčem nejlepší, nemají potřebu to někomu dokazovat. Žena narozena v tomto znamení dokáže manipulovat s ostatními a dokáže udělat mnohé, aby dosáhla svého cíle. Toto znamení si dobře rozumí s egyptskými znameními Nil a Horus.

Znamení Mut symbolizuje ženu a matku

Toto znamení je v období 22. – 31. ledna a 8. – 22. září. V egyptské mytologii znamená toto jméno „matka světa“. Lidé narozeni v tomto znamení bývají dobrými rodiči a učiteli. Své nejniternější pocity a myšlenky mají tendence schovávat, otevřou se jen těm opravdu nejbližším lidem. Občas dokážou být velmi stydliví. Vědí přesně, co od života chtějí, a soustředí se na to, aby se svému cíli blížili. Mají logický a praktický způsob myšlení.


iZdroj fotografie: Freepik

Muž narozen v tomto znamení dokáže nabídnout přátelskou pomoc všem svým blízkým a zajistí, aby se jeho kamarádi cítili bezpečně. Jen jsou trochu náchylní ke změnám nálad a ve vzteku dokážou zdemolovat vše okolo. Pro ženu narozenou v tomto znamení hraje velkou roli v životě láska. Snaží se dělat vše pro to, aby na svého vyvoleného (vyvolenou) udělala dojem. Jen bývá často zklamaná, jelikož vidí v každém člověku jen to dobré, i když převažují špatné vlastnosti. Toto znamení si dobře rozumí s egyptskými znameními Amon-Ra and Thoth.

Lidé narozeni ve znamení Geb mají laskavé srdce

Období pro toto znamení je 12. – 29. února a 20. – 31. srpna. Ve staroegyptské mytologii byl Geb bohem země a zároveň také otcem Osirise, Setha a Isis. Věřilo se, že z jeho smíchu vzniklo zemětřesení. Lidé ve znamení Geb mají dobrou intuici, čas od času bývají přehnaně emociální. Dodává jim to ale osobité kouzlo, kterým k sobě přitahují ostatní lidi. Umí být diplomatičtí a před každým svým činem přemýšlejí o následcích.


iZdroj fotografie: Freepik

Umějí být vytrvalí a mají dobrou paměť. Nikdy nezapomenou na věci, které pro ně udělali ostatní. Muži narozeni v tomto znamení většinou trpí nedostatkem energie, jelikož neustále plánují důležité záležitosti a málokdy si umí odpočinout. Ženy narozeny v tomto znamení se dříve spoléhaly jen na sebe. Jsou měkké a zranitelné osobnosti, se kterými je příjemné trávit volný čas. Toto znamení si dobře rozumí s egyptskými znameními Horus a Seth.

Osiris je nazýván bohem života

Období tohoto znamení jsou 1. – 10. března a 27. listopadu – 18. prosince. Lidé narozeni v tomto znamení bývají velmi energetičtí a silní. Jsou optimističtí, velkorysí a bývají často úspěšní ve všem, co se rozhodnou začít dělat. Mají nakročeno na dobrou kariéru v obchodním a vzdělávacím směru. Rodí se jako vůdci a využívají toho na cestě za svými cíli. Žijí okamžikem a v první řadě myslí vždy na sebe, i když rádi pomáhají druhým. Liší se svou přímou komunikací s ostatními lidmi a neradi plní něčí příkazy.


iZdroj fotografie: Freepik

Muži narozeni v tomto znamení jsou rozhodní, čestní a sebevědomí. Jsou vždy připraveni se podělit o své plány a dokonale chápou, že život je každým dnem změna a nic není jisté. Z toho důvodu mají v zásobě náhradní plán. Ženy často pochybují o své síle. Rády cizímu člověku poskytnou opravdu účinné rady, samy si ovšem nedokážou pomoci. Jejich rozporuplná osobnost zahrnuje sobectví, vášeň a křehkost. Toto znamení si dobře rozumí s egyptskými znameními Isis a Thoth.

Isis symbolizuje matku a bohyni přírody

Období pro znamení Isis je 11 – 31. března, 18. – 29. října a 19. – 31. prosince. Tato bohyně je patronkou dětí, chudých a mrtvých. Je dcerou Geba a sestrou Osirise a Setha. Provdala se za svého bratra Osirise a porodila syna jménem Horus. Lidé narozeni v tomto znamení jsou velmi přímí a upřímní. Některým kvůli tomu připadají hloupí, ale většina lidí oceňuje jejich přímý styl komunikace. Jsou to společenští lidé a rádi pomáhají druhým. Do vztahu hledají někoho stejně romantického a bezstarostného, jako jsou oni samotní.


iZdroj fotografie: Freepik

Mají dobrý smysl pro humor a nedovolí, aby se jim do cesty postavily nějaké překážky. Muži v tomto znamení jsou ambiciózní a přátelské osobnosti. Žijí v rozkoši a zároveň necítí lítost, názor ostatních je nezajímá. Žena vždy poskytne pomoc těm, kteří si o ni řeknou, a díky svému osobnímu kouzlu dokáže vyřešit skoro jakýkoliv problém. Ve vztahu se chová nezištně a dělá vše proto, aby si získala důvěru svého partnera. Toto znamení si dobře rozumí s egyptskými znameními Osiris a Thoth.

Lidé ve znamení Thoth jsou soucitní a odvážní

Období tohoto znamení jsou narozeni 1. – 19. dubna a 8. – 17. listopadu. Thoth je bůh měsíce, znalostí a moudrosti a je známý jako tvůrce psaní. Lidé s tímto znamením jsou schopni dokonale vyřešit problémy všeho druhu. Rádi sdílejí své znalosti s ostatními, a tím se přirozeně stávají dobrými učiteli a mentory. Zároveň je pro ně vhodné i žurnalistické zaměstnání, jelikož dobře komunikují s lidmi. Neustále hledají způsoby, jak se mohou zlepšit, a v romantickém vztahu jsou upřímní a pravdiví.


iZdroj fotografie: Freepik

Muži v tomto znamení dokážou přesvědčit kohokoliv o svých názorech. Stačí se jim podívat do očí a je to, jako by vás zhypnotizovali. Ženy se rychle přizpůsobí a zvykají si jednoduše na všechno nové, co jim do života přijde. Jsou kariéristkami a milují chození do práce. Při výběru povolání ovšem umějí naslouchat svému srdci. Toto znamení si dobře rozumí s egyptskými znameními Bastet a Isis.

Horus symbolizuje hvězdy a oblohu

Období pro toto znamení jsou 20. dubna – 7. května a 12. – 19. srpna. Je to syn Osirise a Isis, známý také jako Hora. Lidé narození ve znamení Horus jsou velmi odvážní a připraveni riskovat. Jsou vždy optimističtí a umějí dosáhnout úspěchu v jakékoliv profesi. Jedná se o ten typ vůdce, který inspiruje a motivuje ostatní. Mají silnou vůli a mohou být tvrdohlaví, potřeby své rodiny dávají nad ty vlastní.


iZdroj fotografie: Freepik

Jsou pracovití a dobře vycházejí s ostatními. Muži mají zvláštní povahové rysy jako silnou vůli, sebevědomí a hodně tvrdohlavosti. Jsou nesobečtí a pro ochranu svých milovaných by udělali cokoliv. Ženy tohoto znamení jsou velmi silné povahy, pracovité a dokážou se postarat o dům, děti, příbuzné a přátele zároveň. Jsou trpělivými posluchači a vyznačují se konzervatismem. Toto znamení si dobře rozumí s egyptskými znameními Bastet a Geb.

Anubis je v egyptské mytologii strážcem podsvětí

Období tohoto znamení jsou 8. – 27. května a 29. června – 13. července. Lidé narození v tomto znamení jsou velmi vášniví a kreativní. Obvykle dávají přednost práci. Navzdory skutečnosti, že jsou introvertní, z nich vyzařuje sebevědomí, které u ostatních lidí vyvolává respekt. Jsou velmi vnímaví a konzervativní a nebojí se svobodně vyjádřit svůj názor. Zajímají se o profese související se vzděláním a psychologií.


iZdroj fotografie: Freepik

Svých cílů se nikdy nevzdávají, i kdyby jim mělo zabrat léta jich dosáhnout. Muž je ten typ člověka, který se v obtížných situacích snaží najít cestu ven tak, aby nemusel prosit o pomoc druhé. Umí se vždy postavit za slabé a potrestat viníky. Ženy narozené v tomto znamení jsou velmi impulzivní osoby a jsou zvyklé nechat se vést svými emocemi. Se svými problémy se vypořádávají díky samotě. Toto znamení si dobře rozumí s egyptskými znameními Bastet a Isis.

Seth je známý jako bůh chaosu

Období tohoto znamení je 28. května – 18. června a 28. září – 2. října. Lidé narozeni v tomto znamení milují změny a neustále je vyhledávají. Celý život totiž touží po dobrodružství a vzrušení. Stanovují si vysoké cíle a nepřestávají, dokud jich nedosáhnou. Neradi prohrávají a nespokojí se ani s druhým místem. Problémy řeší vždy s odhodláním a vytrvalostí. Lidé tohoto znamení jsou velmi společenští, charismatičtí a rádi jsou středem pozornosti.


iZdroj fotografie: Freepik

Mohou se stát dobrými ministry, motivačními řečníky nebo prodejci. Muž je od přírody dobyvatel a nerad se ohlíží, vždy jde jen kupředu. Neumí se poučit ze svých chyb, a proto musí začít vždy od nuly. Ženy narozené v tomto znamení spoléhají jen na sebe a jsou svobodomyslné, impulzivní a žárlivé. Je těžké s nimi navázat partnerský vztah, jelikož vyžadují, aby se partner ve všem poddal. Toto znamení si dobře rozumí s egyptskými znameními Geb a Nil.

Lidé ve znamení Bastet mívají úzkosti

Období pro toto znamení jsou 14. – 28. července, 23. – 27. září a 3. – 17. října. V egyptské mytologii je Bastet známá jako bohyně koček a rozkoše. Chrání ženy, plodnost a lásku. Lidé narozeni v tomto znamení vždy hledají rovnováhu a mír. Vyhýbají se přímé konfrontaci a stresovým situacím, jelikož jsou náchylní k úzkostem a není jim z těchto situací dobře. Jejich silná intuice jim umožňuje vidět skutečné motivy ostatních lidí.


iZdroj fotografie: Freepik

Inspirují se hudbou a uměním a obklopují se příjemnými věcmi. V romantických vztazích jsou věrnými a oddanými partnery. Muži tohoto znamení jsou vždy dobromyslní a mají dobré vyjadřovací schopnosti. Ženy se snaží najít spřízněnou duši a velmi jim záleží na jejich rodině. Jsou zajímavými společnicemi se širokým rozhledem a vždy je s nimi o čem mluvit. Toto znamení si dobře rozumí s egyptskými znameními Sekhmet a Horus.

Sekhmet je známá jako bohyně války

Období pro toto znamení jsou 29. července – 11. srpna a 30. října – 7. listopadu. Sekhmet je také považována za léčitelku a lidé v tomto znamení narozeni mají dvojí identitu. Na jednu stranu dokáží být disciplinovaní a přísní, na tu druhou se ovšem umějí odvázat a rádi jdou s proudem bez jakýchkoli omezení. Jsou to perfekcionisté, kteří mají smysl pro povinnost a spravedlnost. Jsou velmi profesionální a mohou se stát dobrými soudci a vůdci.


iZdroj fotografie: Freepik

Jejich hlavním cílem je si vždy zachovat hrdost. Jsou velmi optimističtí a ve všech překážkách umějí vidět něco dobrého. Muži v tomto znamení se rádi ujmou jakékoliv věci a vždy v ní uspějí. Ženy se snaží v každé situaci umět ovládat. Jsou arogantní, vnímavé a přímočaré, snaží se vystoupit z davu. Toto znamení si dobře rozumí s egyptskými znameními Geb a Bastet.

Zdroj: Astrologyk

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 1079 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
10 rostlin ideálních do rodin s dětmi a domácími mazlíčky. Jsou naprosto bezpečné, pozor na ty jedovaté
Události247.cz
Rodící se vládní koalice chce změnit boj s covid-19. Už jsou jasné první obrysy
JakZdravě.cz
Máte oteklé oči, zažívací potíže, či zapomínáte? Přehlížené signály brzy vyústí v závažné zdravotní komplikace
VědaŽivě.cz
Jupiter zachránil Zemi před pádem obřího vesmírného objektu. Jeho úloha pro lidstvo je nenahraditelná