Tři nepostradatelné principy, díky kterým váš vztah vydrží všechno. Držte se jich a už vás nikdy nic nerozhodí. Pohádkový konec je na dosah

Partnerství je často dost nesnadné. Páry mnohdy mohou podlehnout sporům či nedorozuměním. Vyhněte se tomu dodržováním těchto 3 zásad. Pak vás již nic neodloučí.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ve vztahu existuje dlouhá řada věcí, na něž je třeba dbát a dodržovat je. Avšak ne všechny položky tohoto seznamu se dají aplikovat vždy a všude. Partneři si sami musí rozhodnou a nastavit, co a jak bude fungovat nejlépe. Existují ale tři věci, které jsou nadřazené všem ostatním a měly by být pravidlem v každém zdravém vztahu. Díky nim si vybudujete pevné a hluboké pouto.

Vztahy jsou založené především na důvěře

Ano, přesně tak, bez důvěry to zkrátka nepůjde. Avšak není třeba se strachovat, pokud je váš vztah ještě v začátcích. Tam se schopnost důvěřovat tomu druhému teprve postupně začne vyvíjet. Jestliže vám váš partner nedokáže ani po delší době důvěřovat, možná byla dříve jeho víra v někoho zklamána. Když je člověk ve vztahu podveden, dost často má potom problémy zase někomu věřit.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Bojí se totiž stejného zklamání a bolesti. V takových případech svému milovanému musíte ukázat, že s vámi je v bezpečí. Pokud jste si takovouto zradou prošli sami a problém s důvěrou máte vy, budete muset zapracovat na sebelásce. Ta vám s tím hodně pomůže. Dobré je, že schopnost důvěřovat se dá naučit a pracovat na ní. Když se budete cítit ohroženě či jakkoli jinak špatně, je vhodné se s tím partnerovi svěřit. To bude váš první krok k pevnějšímu poutu.

Komunikace, komunikace, komunikace

Hned za důvěrou nejde nezmínit komunikaci. Zkrátka se svým partnerem o všem mluvte. Řekněte mu, jak se cítíte, co prožíváte, co se vám líbí a co zase až tak moc ne. Zejména pokud vám něco vyloženě vadí, je potřeba o tom svou polovičku informovat. Protože se přece nemůžete zlobit kvůli něčemu, o čem ten druhý ani neví. Nesmíte se bát kritizovat, ale ani občas pochválit.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Bez komunikace žádný vztah nemůže existovat. Domluvit se spolu na cílech a prostředcích je opravdu stěžejní. Ovšem ne vždy to bude lehké. O některých věcech nám je nepříjemné mluvit, ba dokonce třeba i trapné. Ale berte to tak, že pořád jste jen lidi, být nedokonalí a dělat chyby je přirozené a v podstatě nevyhnutelné. Proto je tak strašně důležité se nikdy nebát partnerovi cokoli svěřit.

Ani bez vzájemného respektu to nepůjde

Notná dávka respektu nesmí ve zdravém vztahu také chybět. Pokud se naučíte se navzájem respektovat a ctít, má váš vztah před sebou nejspíš dlouhou budoucnost. Protože v dnešní době se na to občas zapomíná. Je samozřejmě dobré být stále poměrně samostatný a žít si svůj život, ale někdy je potřeba se kompromisu zkrátka poddat. Nejde mít vždy jen svou hlavu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Partneři se musí navzájem také podporovat. Neshazovat se, naopak povzbudit toho druhého v tom, co má rád. Plňte si své vlastní sny, ale nepřestaňte si uvědomovat, že i vaše polovička má ty své. Komplimenty a pochvaly jsou také na místě. Občas je potřeba si říct, že jste navzájem vděční za toho druhého. Po lásce a poutu toužíme snad úplně všichni, tak k nim vykročte správnou nohou.

Zdroj: Medium

Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Zobrazit další články