Otec si nemohl dovolit koupit synovi videohru. Když to viděla holčička, zašeptala svému otci slova, na které jen tak nezapomene

Malá dívenka si přišla do oddělení hraček jednoho z obchodních domů vybrat dárek k Vánocům. To, co udělala, překvapilo nejen jejího otce, ale i pokladního.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Říká se, že dobro které dáváme ostatní se nám vrátí zpět. U dětí bychom ale mnohdy tak dospělé chování neočekávali. Zajímavou situaci popsal pokladní pracující v jednom obchodním řetězci. „I když si mnohdy myslíme, že jsou děti malé a mnohým věcem nerozumí, zachovají se v některých situacích vyspěleji než mnozí dospělí,“ okomentoval situaci. „S takovým bezelstným projevem dobroty jsem se ale setkal poprvé,“ dodává s úsměvem.

Setkání v obchodním domě

To, co se stalo v jednom z obchodních řetězců těsně před Vánoci, tento malý chlapec považoval doslova za zázrak. Když vstupoval do obchodu se svým otcem, aby si vybral vánoční dárek, věděl, že na tom nejsou finančně moc dobře. Obnošený kabát, který měl na sobě, nejen jemu připomínal, že rodina, ve které vyrůstá, obrací každou korunu. I přesto, že drahé věci rozhodně neznamenají štěstí a mnohem důležitější je v životě láska, pro děti mnohdy není jednoduché tohle pochopit.

iZdroj fotografie: Pexels

„Obzvlášť těžké to pro děti je, když v televizi každý den vidí to obrovské množství reklam, které jsou před Vánoci zacíleny právě na ně,“ vypráví prodavač. Ve stejný čas se procházela v obchodě i malá holčička. Ta si také vybírala hračku a do oka jí padla panenka Barbie. „Můžu si jí koupit?“ zeptala se otce, může oblečeného v dokonale padnoucím obleku. Otec přikývl a holčička se zaradovala. Když ale procházeli směrem k pokladně, všimla si smutného chlapce.

Vánoční zázrak

Holčička byla svědkem rozhovoru, kdy otec chlapci vysvětloval, že videohra, kterou si vybral je moc drahá a nemohou si ji dovolit. Chlapec se před otcem snažil skrýt zklamání a vybral si místo videohry album samolepek. Holčička se vrátila za otcem a něco mu začala šeptat do ucha. „Opravdu to chceš udělat?“ zeptal se otec překvapeně. Holčička jen přikývla, položila panenku zpátky do regálu a místo ní si vzala videohru, po které toužil ten malý chlapec, se kterým se právě setkala.

iZdroj fotografie: Pexels

U pokladny její otec videohru zaplatil a začal pokladnímu něco vysvětlovat. Ten se jen usmál a schoval hru pod pult. Jakmile přišel otec s malým chlapcem zaplatit samolepky, pokladní vytáhl hru zpod pultu a řekl: „Jste náš významný zákazník, a proto dnes vyhráváte videohru.“ Chlapec byl štěstím bez sebe. Otec se po cestě malé dívky zeptal, proč to udělala a její odpověď zněla: „Babička s dědou mě učili, abych dělala druhým radost. Tohle, jak jsi viděl, tomu chlapci radost udělalo.“

Jak byste v předvánočním čase chtěli udělat někomu radost vy?

Zdroj: Se souhlasem čtenáře Pavel

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Vzala roli balicího papíru a začala ho lepit na podlahu v pokoji jejího syna. Maminka na mateřské tak ušetřila nejmíň 10 tisíc
Události247.cz
Události247.cz
Drahota nedopadá na každého: Politici si zase přidávají platy. Zaplatí jim je už tradičně daňoví poplatníci
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Slavná bramborová dieta, ze které šílí celý svět. Už za 3 dny jsou vidět výsledky, její princip je snadný
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Rusko používá rojící se munici Shahed 136. Navzdory nízkým nákladům je sebevražedný dron extrémně propracovaný