Čtyři druhy komunikace vedoucí k tvrdému rozchodu nebo ukončení manželství. Vyhněte se jim ve vztahu obloukem

Způsob, jakým mluvíte se svým manželem, je hrozně důležitý, pokud jde o dlouhodobou životaschopnost vašeho manželství. Existují čtyři hlavní způsoby komunikace se svým partnerem, které s 93% přesností předpovídají, zda vaše manželství skončí rozvodem.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Ve skutečnosti to nejsou nové informace, ale mnozí z vás o tom ještě neslyšeli, takže sdílím. Výzkum zjistil, že existují 4 hlavní komunikační styly, kterým se říká čtyři jezdci, kteří předpovídají rozvod. Zjistil, že když páry používají tyto čtyři styly, dokáže s 93% přesností předpovědět, že manželství skončí rozvodem. Zapište si to. Když se vám daří, musíte mít u každé ze svých negativních interakcí 16 pozitivních. A když jste v konfliktu, díky bohu, je to jen 5 pozitivních na každou negativní.

Jezdec č. 1 – Kritika

Když kritizujete svého manžela, myslíte tím, že s ním podle vás není něco v pořádku. Když použijete slova „Vždy“ a „Nikdy“, tak tím svého partnera vyděsíte. Kdykoliv totiž někoho kritizujete, má tendenci cítit se ohrožen, bránit se a přestat vás raději vnímat. Také se ve vaší přítomnosti začne cítit špatně, takže uvidíte, že se vám vyhýbá.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jezdec č. 2 – Obrana

Když na vás má partner stížnost, a vy se začnete zlobit, tak se bráníte. To vše jen zhoršuje a stejná reakce přijde i od vašeho partnera. Než se nadějete, věci se tak moc vyhrotí, že oba budete zranění.

Jezdec č. 3 – Pohrdání

Zatímco kritika útočí na charakter vašeho partnera, opovržení udělá to, že se budou cítit podřazeni. Když se partnerovi začnete vysmívat, oslovujete ho nadávkou, kroutíte očima nebo jste znechuceni, vyjadřujete pohrdání. A pohrdání je vážné. Tyto akce okamžitě ničí jakýkoli pocit bezpečí, náklonnosti, respektu a solidarity ve vašem vztahu. Výzkumy dokonce ukazují, že páry, které sebou navzájem pohrdají, pravděpodobněji trpí oslabením imunitního systému infekčními chorobami více, než ostatní.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jezdec č. 4 – Ochlazení

Ochlazení je to, co jeden z vás z konverzace odstoupí. Děje se to během konverzace, kdy jeden z vás prostě vypne. Ten potom vypadá, jakoby mu hádka byla jedno, ale obvykle se prostě jen snaží uklidnit. To však nefunguje, protože ten druhý má stále pocit, jakoby mu to bylo jedno. Přesně tohle zahajuje začarovaný kruh. Pozor na to.

Zdroj: The Minds Journal

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Zobrazit další články