Co znamenají sny o podvádění partnera? Ne to, co si většina lidí myslí

Zdá se vám občas o tom, že jste svého partnera podvedli a máte z toho černé svědomí? Než se začnete kajícně přiznávat k něčemu, co se stalo jen ve vašich snech, přečtěte si tento článek.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Možná zjistíte, že nic tak moc vážného neděje.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Mnoha ženám se o nevěře zdá

Jste ten, kdo podvádí

  • V minulosti u vás došlo k nevěře u bývalého partnera a vy na to podvědomě myslíte.
  • Cítíte se provinile za něco, co se děje ve vašem životě.
  • Máte pocit, že ve vašem současném vztahu chybí vzrušení a vášeň.
  • Zdá se vám, že sami sobě nejste věrní.
  • Nějakým způsobem jste porušili své zásady a nejste s tím v pohodě.
  • Možná platonicky někoho jiného milujete, ale bez toho, že byste s ním skutečně chtěli něco mít.
  • Ve vašem vztahu je něco špatně a někdy už není cesta, jak z toho ven.
  • Váš sexuální život není naplněný.
  • Možná se podváděli vaši rodiče a vy máte podvědomě strach, že se to stane i u vás nebo máte s některým z rodičů problémy, přes které se nedokážete přenést.

A co když vás ve snu někdo podvádí?

Možná se bojíte nevěry, možná je u vás nějakým způsobem narušena partnerská důvěra nebo máte obavy ze samoty. Všechny takové myšlenky se vám honí hlavou a někdy vykrystalizují ve snu. Některé ženy si takovou skutečnost ani nemusí uvědomovat. Bojí se tak nějak podvědomě. Když už se jim ale o nevěře a odchodu partnera přímo zdá, dosáhne často strach obludných rozměrů. Je potřeba si uvědomit, že takové sny v drtivé většině případů opravdu znamenají jen strach z uvedených skutečností, a ne realitu či prognózu nadcházejících událostí.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Ne každý nevěru toleruje

Častým problémem, zejména žen, je nedostatek sebevědomí. Nepřipadají si dostatečně atraktivní, zdá se jim, že muž už nemá takový zájem jako dřív, častěji se objevují hádky a pak přichází podobné sny.

Řešení se v tomto ohledu samo nabízí. Žena si musí začít věřit, začít pracovat na sebelásce a spokojenosti se svým vlastním tělem a osobností. Když se to podaří, promítnou se nové skutečnosti do jejího sebevědomí, vystupování, komunikace a ve vztahu k partnerovi.

Trápí vás nejistota? Mluvte o tom

Trápí vás nejistota? Užíráte se vnitřně svými problémy? Možná je nejvyšší čas si o tom s někým promluvit. S kamarády, psychoterapeutem, někým z rodiny. Pomáhá zajít si na tanec, cvičit, plavat, chodit na procházky, přečíst oblíbenou knížku. Pokud máte problémy v partnerském vztahu, musíte si o celém problému pohovořit s ním.

Občasné snění o nevěře není nic divného a nenormálního. Lidé z okolí kolem toho dost nadělají, ale je to zbytečné. Případné pochyby by mohly nastat jen v situaci, kdy se u vás takové sny objevují čím dál častěji. Pak je vhodné si je pečlivě zapisovat a snažit se najít důvod, proč se tak děje, popřípadě přehodnotit svůj současný vztah. Nějaké vysvětlení existuje vždy.

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Autor článku

Lucie Vágnerová

Zobrazit další články