Co se stane s dítětem, které může všechno

Správná výchova je to nejdůležitější, co může dát rodič svému dítěti. Co je špatně, co je dobře a jak mohou vypadat děti, které nejsou vychovávány správně? Často se mluví o známé rozmazlenosti.
i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Trendem současné doby je vychovávat dítě bez zákazů. Dítě může všechno. Rodič, než aby se dohadoval s dítětem, že s jídlem bude sedět u stolu, za ním raději všude běhá a uklízí, protože jeho dítě stejně neposedí. Je ale takový způsob výchovy ten správný? Co vyroste z dítěte, kterému se bude neustále všechno podřizovat a může si dělat co chce?Správná domácí výchova je klíčem k úspěšnému životu

Neměl by se celý Váš svět točit kolem dítěte. Dokud je malé, je to možná roztomilé, ale jednoho dne dojde do věku, kdy musí začít chodit do školky a do školy. S dítětem, které nenaučíte doma alespoň trochu poslouchat a respektovat Vámi stanovené hranice, budete mít ve školce problém.

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Každý má jiný styl výchovy

Nebude schopné pochopit, že má najednou z ničeho nic autoritu, kterou musí poslouchat, že musí vyjít s ostatními spolužáky, a že cestou k úspěchu a dobrým vztahům ve třídě je schopnost kompromisu.

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Správná výchova je základ

Ze zásad, které se naučí respektovat doma, bude vycházet celý život, pro dítě je to základní stavební kámen k jeho sociálním schopnostem a dovednostem. Pokud dítěti doma nestanovíte žádné hranice a mantinely, potáhnou se s ním problémy nejenom ve školce a později ve škole, ale také v budoucím zaměstnání.

Kdo jiný je zodpovědný za jeho výchovu a správnou přípravu pro život, když ne rodiče? Neházejte tuto povinnost na školní a mimoškolní instituce a chopte ze zodpovědnosti.

Dobrý rodič není ten, co dítěti vše povoluje k jeho spokojenosti

Rodič, který je za všech okolností hodný, milý a shovívavý, nemusí být tím nejlepším rodičem. Každý rodič by měl být samozřejmě trpělivý a budovat dobrý vztah s dítětem. Nezapomeňte ale samou láskou stanovit dítěti hranice a umět mu i zakázat.

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Láska na první pohled

Dejte si nějaký cíl, k čemu chcete dítě dovést, a ten pomalu naplňujte. Pokud po dítěti něco chcete, musí to být samozřejmě v jeho silách zvládnout a pochopit. Pokud požadavek tyto podmínky splňuje, buďte důslední a udělejte vše (samozřejmě v míře dobrého chování k dítěti) aby byl úkol splněn. 

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Dobrý rodič není ten, co dítěti vše povoluje k jeho spokojenosti

Dítě, které nebude vychováváno důsledně Vám bude v budoucnu přinášet jen problémy. Nenechte dítě řídit celou rodinu a veškeré dění. Zeptejte se ho, co by chtělo, snažte se s ním domluvit a udělat kompromis, ale nezapomínejte, že řídící autoritou jste tu VY, ne dítě.

64 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 1188 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Jak správně vařit vejce na všechny jednotlivé způsoby tak, aby byla pokaždé naprosto famózní
Události247.cz
Národní rozpočtová rada hovoří o možné potřebě zvýšit daně
JakZdravě.cz
Nové mutace koronaviru a co je opravdu nezbytné o nich vědět
VědaŽivě.cz
Mozek jako součást těla zná každý z nás. Co ale bylo podnětem k jeho rozvoji, skoro nikdo neví