Otec 4 malých chlapců zemřel a jejich matka je opustila. Když policie dorazila do domu, doslova zkameněla při pohledu na opuštěné děti

Čtyři sourozenci se stali ústředním tématem snad všech zpráv po celém světě. Poté, co jim zemřel otec a matka je opustila, přežívali v rodinném domě úplně sami.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Povinností všech rodičů je starat se o své děti – zajistit jim přístřeší, bezpečí, zabezpečit jejich základní životní potřeby a postarat se o jejich zdravý mravní, tělesný, citový a rozumový vývoj. Pokud rodiče v těchto bodech selhávají, nastupují většinou mechanismy ochrany dětí nastavené příslušným státem. Případ čtyř bratrů z Kolumbie ovšem otřásl širokou veřejností. Dětem v útlém věku nejprve zemřel otec, posléze je opustila jejich matka. Zůstaly tak úplně sami bez jakékoliv pomoci.

Chlapci žili v domě úplně sami

Níže popsaný případ se stal již před nějakým časem, ovšem médii rezonuje dodnes. Je totiž vskutku neobvyklý a stále vyvolává celospolečenskou diskuzi. Před pěti lety policie v Bogotě (Kolumbie) objevila čtyři chlapce, kteří žili v rodinném domě úplně sami. Bezprostředně poté vyšlo najevo, že rodina čelila nejprve ztrátě otce, který zemřel z blíže nespecifikovaných příčin. Chlapce po nějakém čase nicméně opustila i jejich matka, která se s nastalou situací nebyla schopna vypořádat.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Děti tak zůstaly v domě samy bez jakékoliv pomoci a odkázány jen samy na sebe. Když sousedé slyšeli opakovaný dětský pláč, upozornili na tuto situaci místní policii, která do domu vyslala hlídku. Od okamžiku, kdy policisté zaklepali u dveří, už jen žasli. Děti byly sice trochu zanedbané, ale navzdory nastalé situaci byly překvapivě v pořádku. O své tři mladší bratry se totiž staral nejstarší jedenáctiletý chlapec.

Z obyčejného chlapce se stal hrdina

Po samotném policejním zásahu byly děti převezeny do dětského domova, kde čekaly na další kroky úřadů. Ty se následně vyslovily pro to, aby bylo dětem umožněno zůstat spolu i po případném umístění do náhradní rodiny. Jakmile příběh tzv. prosákl na veřejnost, začala se o chlapce aktivně zajímat média. Během rozhovorů se jim podařilo zjistit, že jedenáctiletý chlapec se o své sourozence staral úplně sám.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Přes den žebral nebo vybíral kontejnery, aby jim obstaral dostatek jídla. Své bratry rovněž koupal, oblékal, a dokonce vodil do školy a pokoušel se s nimi řešit školní úkoly. Je až s podivem, že si této situace nikdo z dospělých delší dobu nevšiml. Zástupci médii zpovídali i obyčejné kolemjdoucí – všichni do jednoho se shodli, že jedenáctiletý chlapec prokázal mimořádnou inteligenci a schopnost postarat se o své sourozence.

Dokázali byste si podobné situace všimnout vy sami, pokud by se jednalo o vaše sousedy?

Zdroj: Metro

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Autor článku

Renata Švejdová

Zobrazit další články