Rodiče zanedbávali adoptovanou dceru. Aby se vyhnuli obviněním, změnili její věk o celých 14 let

Adoptovali osiřelou dívku. Když nezapadala do jejich života, obvinili ji z falšování jejího věku. Jedná se o bezprecedentní případ zanedbání péče, jenž nemá šťastný konec.

i Zdroj fotografie: S vědomím Kristine a Michael Barnett
                   

K adopci dítěte mají lidé různé důvody. Většina z nich se tímto způsobem vyrovnává se skutečností, že nemohou mít své vlastní potomky. Méně dospělých se snaží adoptovaným dětem tímto způsobem pomoci – dát jim rodinu, zázemí, bezpečí a lásku. Bohužel i přes zdlouhavý a složitý proces, jenž adopci předchází, projdou „sítem“ i tací „rodiče“, kteří dokážou udělat dítěti ze života peklo. Když si rodina Barnettových v roce 2010 adoptovala tehdy 7letou Natalii Grace, nikdo netušil, že ji takřka přes noc nechají zestárnout 14 let.

Její rok narození změnili z 2003 na 1989

Natalii Grace je dnes 19 let, v průkazu totožnosti má nicméně zapsán věk 31 let. Za nepochopitelnou změnou stojí její adoptivní rodiče Kristine Elizabeth Barnett a Michael Patrick Barnett (oběma je něco přes 50 let), kteří mladou ženu obvinili z toho, že je ve skutečnosti mnohem starší, než se prezentuje. Dívčin děsivý příběh začíná na Ukrajině před více než 14 lety. V tu dobu Natalia, která trpí dwarfismem, osiřela (dwarfismus nebo také nanismus je dědičná porucha vývoje chrupavek a kostí, jež vede k výrazně nižšímu vzrůstu).

iZdroj fotografie: Depositphotos
Dwarfismus je dědičné onemocnění, které se projevuje typicky malým vzrůstem

Za účelem adopce byla ve svých 5 letech převezena do Spojených států amerických, kde si ji osvojila rodina z New Hampshire. Bohužel z adopce nakonec sešlo a Natalia putovala do sirotčince. V něm ovšem dlouho nezůstala, již o dva roky později, v roce 2010, si dívku osvojili manželé Barnettovi, kteří vychovávají ještě své tři syny. Proces adopce byl oficiálně dokončen v listopadu 2010. Natalia se nicméně v rodině dobře neměla. Barnettovi ji v letech 2010–2012 nutili podstupovat řadu lékařských vyšetření, aby dokázali, že je starší, než se prezentuje.

Natalia se tak podrobila lékařským i psychologickým vyšetřením. I když nic nenasvědčovalo tomu, že je starší (lékařská vyšetření – například vyšetření hustoty kostí – potvrzovala dívčin skutečný věk), Barnettovi podali v roce 2012 podnět k soudu na změnu jejího data narození. Soudce jim vyhověl a takřka přes noc nechal Natalii zestárnout o 14 let, když dívčino datum narození změnil z roku 2003 na rok 1989. Nebohá holčička nedostala ani možnost se k celé věci vyjádřit a obhájit svůj skutečný věk.

Bezprecedentní případ zanedbání péče

Krátce po rozsudku pronajali Barnettovi dívce dům, kam ji odvedli a nechali ji tam bydlet. Když jí vypršela nájemní smlouva (2013), sbalili jí věci a převezli dívku do města Lafayette (Indiana, USA), kde jí opět pronajali dům. Poté podle svých slov vyřídili dítěti příslušné dávky (v souvislosti s jejím zdravotním stavem) a sami se přestěhovali do Kanady. Jeden ze synů Barnettových, Jacob (tehdy 15letý), je extrémně nadaný ve fyzice a matematice a v Kanadě měl navštěvovat vysokou školu – Perimeter Institute.

This week Jason bring a little story… about Natalia Grace Barnett an orphan accused of being an adult posing as a child…. Also in this episode Jamie refers to himself as a monster, listen in and find out why!

Zveřejnil(a) Criminal Hijinks dne Pondělí 30. srpna 2021

Je zajímavé, že rodiče, kteří sami vychovávají autistického a mimořádně nadaného syna (Jacoba), jenž je jiný, avšak dle některých hlasů budoucím držitelem Nobelovy ceny a má vyšší IQ než Albert Einstein, dokážou být tak nesmlouvaví a krutí k dítěti, které je stejně jiné. Když se v roce 2014 případ Natalie Grace dostal k soudu, byli Barnettovi stíháni na základě 8 obvinění pro zanedbání péče závislé osoby. Barnettovi u soudu vypověděli, že se dívka od první chvíle, co ji viděli, nechovala na svůj věk.

Měla příliš rozvinutou slovní zásobu, viděli prý pubické ochlupení a zaznamenali menstruační cykly. Kristine Barnett rovněž dodala, že Natalia vyhrožovala jí i celé její rodině zabitím. Podle jejích slov se ji dokonce pokusila otrávit a strčit na elektrický ohradník. Natalia obvinění o útocích popřela a rozporovala i fakt, že by měla mít v 7 letech pubické ochlupení a menstruaci. Ačkoliv jsou její tvrzení podepřená lékařskými důkazy, žaloby proti adoptivním rodičům byly smeteny ze stolu. Podle soudu je případ promlčený a Natalia je navíc z hlediska práva dospělá – je jí 31 let.

Jak si myslíte, že by případ dopadl u českého soudu?

Zdroj: Mirror  

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Ta díra tam není jen tak. Hospodyňky, které chtějí být v kuchyni efektivní, ocení hned 2 využití
Události247.cz
Události247.cz
Ve městech se začínají objevovat skupiny lidí, které mohou být pro bezpečí Čechů kritické
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Rajčata působí na plíce zdravých i nemocných. Skoro nikdo si neuvědomuje, jaké bohatství se v nich ukrývá
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Kruhy v obilí –⁠ jaká je jejich historie a co za nimi doopravdy stojí. Existují svědci, kteří z místa viděli odlétat podivný objekt