4 znamení, která jsou nejvíce žárlivá | DámskýDeník.cz

4 nejžárlivější a nejzávistivější znamení zvěrokruhu. Je nutné se jim obloukem vyhnout. Nepustoší někdo takový váš život?

Žárlivost je vlastnost, která lidstvo provází od nepaměti. Zde jsou čtyři znamení, která jsou pro ni nejvíce známá a jak ji mohou využít pro zdravější účely.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Říká se, že srovnávání je zloděj radosti. Jenomže vaše kamarádka se zrovna přestěhovala do města, kde jste vždy chtěli žít, váš bratr získal pracovní pozici, o které sníte a váš přítel se ohlédl za krásnou dívkou, která šla okolo vás. Najednou to cítíte, je to žárlivost. Není to tak, že byste svým blízkým úspěchy nepřáli nebo jim nevěřili, jen si prostě nemůžete pomoci. Naštěstí existují způsoby, jak ze žárlivosti vytěžit co nejvíc.Beran (21. března – 19. dubna)

Berani jsou známí pro svou žárlivost, jelikož celý jejich život je pro ně jako jeden velký závod. Mají pocit, že jsou neustále někým dohnáni v jejich cestě za úspěchem a rozhodně nechtějí doběhnout jako druzí. Jsou poháněni soutěživostí a žárlí na každého člověka, co se blíží jejich snům rychleji, než oni samotní. Jednoduše chtějí být první a nejlepší.


iZdroj fotografie: Pixabay

Na světě má ovšem každý svůj prostor pro dosáhnutí co nejlepších výsledků. Místo toho, abyste svou energii soustředili do neustálého soutěžení s ostatními a překonávání jich, přesměrujte ji na smysluplnější věci a vlastní rozvoj. Zkuste pracovat s ostatními na dosažení smysluplného cíle, kde budete chtít, aby všichni uspěli, nehledě na nějaké porovnávání.

Rak (22. června – 22. července)

Raci trpí na pocity nedostatečnosti a odtud také jejich žárlivost pramení. Mají rádi své blízké okolo sebe a obávají se všeho, co jejich pevná pouta může ohrozit. Pokud jejich kamarádka začne najednou trávit čas s někým cizím, okamžitě dostávají strach, že budou vyměněni a žárlí. Touží po bezpečí a nejradši by všechny své blízké uzavřeli do bezpečného kruhu, kde by byli jen oni.


iZdroj fotografie: Pixabay

I když jsou v pokušení všechny své negativní emoce žárlivosti držet v sobě, je lepší je vypustit ven. Darem raků je jejich emoční inteligence, kterou by v tomto případě měli využít. Pokud nabýváte pocitu, že vás vaši blízcí opouštějí kvůli někomu jinému, zkuste jim místo žárlivé scény sdělit, jak moc vám na vašem vztahu záleží. Vyhněte se pasivní agresi.

Lev (23. července – 22. srpna)

Lvi jsou nejvíce spokojení, jakmile se odstanou do záře reflektorů a každý jim věnuje svou pozornost. Přirozeně tedy nejsou nadšení, když je někdo vytlačí z pódia a ujme se vedení. Je pro ně těžké zažívat situace, kdy chvála směřuje jinam, než k nim. Často si myslí, že by danou věc, za kterou je člověk chválen, udělali daleko lépe.


iZdroj fotografie: Pixabay

Lvi naplňuje, když mohou ovlivňovat druhé a být jimi viděni. Zkuste tedy tyto vlastnosti využít v pozitivním směru. Pokud víte, že je vaše sestra spisovatelka, napište jí nějakou báseň, určitě vás za ni ocení. Nebo kamaráda po těžkém dnu pozvěte na večeři, kterou sami připravíte. Budete se cítit viděni a zároveň uděláte i něco dobrého pro své okolí.

Štír (22. října – 21. listopadu)

Štíři vnímají realitu trochu jinak. Snaží se vždy odhalit pravdu a věří, že za vším je něco víc, nějaký vyšší smysl. Jakmile si jejich partner objednává jídlo, pokládají si otázku, jestli je to skutečně jen objednávka a nebo se snaží s obsluhou flirtovat? Žárlivost u štíra pramení z jeho paranoie.


iZdroj fotografie: Pixabay

Vaše obavy plynou z vaší nekončící kreativity, proč ji tedy neobrátit a nepoužít k vytvoření něčeho dobrého? Místo toho, že se vás blízcí snaží zradit za zády, si představte, že o vás mluví hezky, když nejste poblíž. Nemůžete kontrolovat, co vše se okolo vás děje, ale můžete zkusit předpokládat to nejlepší a třeba tím svou pozitivní energii promítnete do skutečného života.

Zdroj: Purewow

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 1399 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Ekvitermní regulace vytápění má spoustu předností
Události247.cz
Okamura ostře proti Babišovi, označil ho dokonce za zrádce
JakZdravě.cz
Aby vám nepadaly!
VědaŽivě.cz
Prdíte před svojí polovičkou? Pokud ne, tak byste měli. Důvod vás překvapí