10 věcí, které dělají šťastné páry. Pokud prožíváte alespoň 3 z nich, tak jste našli spřízněnou duši

Držte se těchto 10 pravidel a předejděte tak zbytečným problémům ve vašem vztahu. Buďte šťastní a spokojení se svou polovičkou. Lásku vždy musí doprovázet i trocha snahy.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Společný život s vaším partnerem se občas může zdát těžký a náročný na udržení a jindy zase uspokojující a naplňující. Spousta zamilovaným párům se tak rozejdou cesty jen kvůli tomu, že nedodržovali tyto základní věci. S těmito tipy bude i váš vztah zdravý a spokojený. Protože k tomu, aby spolu byli milenci šťastní, je zapotřebí více než jen hluboká náklonost.

1. Pravidlo alespoň jednoho společného koníčku

Je skvělé, když má v páru každý svůj vlastní koníček. Ovšem je také velice důležité, abyste si i oba dohromady našli něco, co spolu budete rádi provozovat. Může to být například sledování filmů, sportování nebo klidně hraní her. Zkrátka něco, u čeho budete spolu trávit čas.


iZdroj fotografie: Pixabay

2. Respektujte navzájem partnerův prostor

Šťastné páry jsou si většinou hodně blízko a spoustu času tráví spolu. Ale je důležité respektovat určité hranice. Nedonuťte vy vašeho partnera ani on vás k pocitu spoutanosti a žádné svobody. Lidé mají tendenci se z takového uvěznění vymanit, a to by pak mohlo váš jakkoli spokojený vztah negativně poznamenat.

3. Uspořádejte si společné dovolené a prázdniny

U tohoto bodu nejde o přehnaný luxus či ohromující zážitek. Stačí prostě občas utéct na víkend pryč. Nebo alespoň strávit jeden den spolu někde na výletě, u vody nebo sportováním. Hlavní je si odpočinout od neustálého vyčerpávajícího shonu, povinností a strávit trochu času jen spolu. Provětrat se není nikdy na škodu.


iZdroj fotografie: Pixabay

4. Nikdy nechoďte spát naštvaní na toho druhého

Toto je zásadní pravidlo, jelikož se pak i druhý den probudíte zbytečně do negativní energie. Zde odsuňte své ego a promluvte si o tom, co vás doopravdy trápí. Bez komunikace se totiž nic nevyřeší a pokud bude jen čekat že ano, tak to vašemu vztahu nijak nepomůže. Problémy řešte hned, když nastanou.

5. Říkejte partnerovi, že ho milujete

I když toto může znít banálně, lidé občas berou svou lásku jako samozřejmost a dost často slova lásky neříkají. Ovšem uvědomte si, jak moc to může vaší polovičce zlepšit náladu a den. A tím, že to budete čas od času říkat, rozhodně nic nepokazíte, ba naopak. Vyjádření vašich citů a náklonnosti partnerovi ho vždy potěší.


iZdroj fotografie: Pixabay

6. Mít ve vztahu i osobní život

Sdílení různých aktivit a zájmů je stejně důležité, jako mít vlastní nezávislé osobní životy. Pokud začnete uznávat partnera jako nezávislého člověka s vlastními touhami a sny, pak svůj vztah posunete na další úroveň. Je to jeden z vůbec nejdůležitějších tipů, jak si vztah udržet velice dlouho.

7. Snídejte, obědvejte nebo večeřte společně

Není obvyklé, že by páry spolu trávili každou minutu, a proto není ani možné si společně vychutnat všechny chody dne. Pokuste se ovšem vždy dohromady sníst alespoň jedno jídlo denně. Ať už je to v restauraci či doma, nepromarněte tento čas na mobilu a věnujte svou pozornost raději sobě navzájem. Promluvte si o plánech na následující dny či na víkend.


iZdroj fotografie: Pixabay

8. Podporujte se navzájem v plnění snů

Vyjadřujte si s partnerem vzájemnou podporu a ukažte zájem o sny toho druhého. Spokojené a milující páry navzájem naslouchají i těm nejtajnějším přáním a tužbám. Být tu jeden pro druhého je ve šťastných chvílích snadné, ale opravdovou výzvou je to vydržet, i když nastanou těžší časy.

9. Vyměňte přemrštěnou žárlivost za důvěru

Každý vztah, kterému chybí dostatek důvěry, se dříve či později rozpadne. Je to totiž základní kámen při budování zdravého a udržitelného partnerského soužití. Žárlivost a přílišná majetnickost se zkrátka nevyplácí. Věřte svému partnerovi. Pokud vám však dal už více než dost důvodů, proč to nedělat, a již několikrát vás zklamal a zranil, pak je čas věci raději přehodnotit. A zvolit cestu vhodnou pro vaše psychické zdraví.


iZdroj fotografie: Depositphotos

10. Ať domácí práce nenesou jen jedna bedra

Nelze všechnu práci, a nejen tu doma, svalit pouze na jednoho z páru. Tím si zbytečně zaděláváte na konflikty, hádky a zbytečné problémy. Je důležité najít tu správnou rovnováhu a občas se smířit i s kompromisy, které alespoň trochu budou vyhovovat oběma. Nejlepší je si vytvořit seznam s kalendářem, ten dodržovat a na výjimkách se když tak vždy dohodnout.

Zdroj: Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 728 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Ekvitermní regulace vytápění má spoustu předností
Události247.cz
Okamura ostře proti Babišovi, označil ho dokonce za zrádce
JakZdravě.cz
Aby vám nepadaly!
VědaŽivě.cz
Prdíte před svojí polovičkou? Pokud ne, tak byste měli. Důvod vás překvapí