10 věcí, které dělají šťastné páry. Pokud prožíváte alespoň 3 z nich, tak jste našli spřízněnou duši

Držte se těchto 10 pravidel a předejděte tak zbytečným problémům ve vašem vztahu. Buďte šťastní a spokojení se svou polovičkou. Lásku vždy musí doprovázet i trocha snahy.

vaření i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Společný život s vaším partnerem se občas může zdát těžký a náročný na udržení a jindy zase uspokojující a naplňující. Spousta zamilovaným párům se tak rozejdou cesty jen kvůli tomu, že nedodržovali tyto základní věci. S těmito tipy bude i váš vztah zdravý a spokojený. Protože k tomu, aby spolu byli milenci šťastní, je zapotřebí více než jen hluboká náklonost.

1. Pravidlo alespoň jednoho společného koníčku

Je skvělé, když má v páru každý svůj vlastní koníček. Ovšem je také velice důležité, abyste si i oba dohromady našli něco, co spolu budete rádi provozovat. Může to být například sledování filmů, sportování nebo klidně hraní her. Zkrátka něco, u čeho budete spolu trávit čas.

iZdroj fotografie: Pixabay

2. Respektujte navzájem partnerův prostor

Šťastné páry jsou si většinou hodně blízko a spoustu času tráví spolu. Ale je důležité respektovat určité hranice. Nedonuťte vy vašeho partnera ani on vás k pocitu spoutanosti a žádné svobody. Lidé mají tendenci se z takového uvěznění vymanit, a to by pak mohlo váš jakkoli spokojený vztah negativně poznamenat.

3. Uspořádejte si společné dovolené a prázdniny

U tohoto bodu nejde o přehnaný luxus či ohromující zážitek. Stačí prostě občas utéct na víkend pryč. Nebo alespoň strávit jeden den spolu někde na výletě, u vody nebo sportováním. Hlavní je si odpočinout od neustálého vyčerpávajícího shonu, povinností a strávit trochu času jen spolu. Provětrat se není nikdy na škodu.

iZdroj fotografie: Pixabay

4. Nikdy nechoďte spát naštvaní na toho druhého

Toto je zásadní pravidlo, jelikož se pak i druhý den probudíte zbytečně do negativní energie. Zde odsuňte své ego a promluvte si o tom, co vás doopravdy trápí. Bez komunikace se totiž nic nevyřeší a pokud bude jen čekat že ano, tak to vašemu vztahu nijak nepomůže. Problémy řešte hned, když nastanou.

5. Říkejte partnerovi, že ho milujete

I když toto může znít banálně, lidé občas berou svou lásku jako samozřejmost a dost často slova lásky neříkají. Ovšem uvědomte si, jak moc to může vaší polovičce zlepšit náladu a den. A tím, že to budete čas od času říkat, rozhodně nic nepokazíte, ba naopak. Vyjádření vašich citů a náklonnosti partnerovi ho vždy potěší.

iZdroj fotografie: Pixabay

6. Mít ve vztahu i osobní život

Sdílení různých aktivit a zájmů je stejně důležité, jako mít vlastní nezávislé osobní životy. Pokud začnete uznávat partnera jako nezávislého člověka s vlastními touhami a sny, pak svůj vztah posunete na další úroveň. Je to jeden z vůbec nejdůležitějších tipů, jak si vztah udržet velice dlouho.

7. Snídejte, obědvejte nebo večeřte společně

Není obvyklé, že by páry spolu trávili každou minutu, a proto není ani možné si společně vychutnat všechny chody dne. Pokuste se ovšem vždy dohromady sníst alespoň jedno jídlo denně. Ať už je to v restauraci či doma, nepromarněte tento čas na mobilu a věnujte svou pozornost raději sobě navzájem. Promluvte si o plánech na následující dny či na víkend.

iZdroj fotografie: Pixabay

8. Podporujte se navzájem v plnění snů

Vyjadřujte si s partnerem vzájemnou podporu a ukažte zájem o sny toho druhého. Spokojené a milující páry navzájem naslouchají i těm nejtajnějším přáním a tužbám. Být tu jeden pro druhého je ve šťastných chvílích snadné, ale opravdovou výzvou je to vydržet, i když nastanou těžší časy.

9. Vyměňte přemrštěnou žárlivost za důvěru

Každý vztah, kterému chybí dostatek důvěry, se dříve či později rozpadne. Je to totiž základní kámen při budování zdravého a udržitelného partnerského soužití. Žárlivost a přílišná majetnickost se zkrátka nevyplácí. Věřte svému partnerovi. Pokud vám však dal už více než dost důvodů, proč to nedělat, a již několikrát vás zklamal a zranil, pak je čas věci raději přehodnotit. A zvolit cestu vhodnou pro vaše psychické zdraví.

iZdroj fotografie: Depositphotos

10. Ať domácí práce nenesou jen jedna bedra

Nelze všechnu práci, a nejen tu doma, svalit pouze na jednoho z páru. Tím si zbytečně zaděláváte na konflikty, hádky a zbytečné problémy. Je důležité najít tu správnou rovnováhu a občas se smířit i s kompromisy, které alespoň trochu budou vyhovovat oběma. Nejlepší je si vytvořit seznam s kalendářem, ten dodržovat a na výjimkách se když tak vždy dohodnout.

Zdroj: Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Zobrazit další články