Vepřové kotlety dle staročeského receptu

Vepřové kotlety jsou populárním druhem masa, které nabízí i celou řadu různorodých úprav. Podívejte se na jednu z nejzajímavějších, která je založena na postupech ze známého polského receptu.
i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Vepřové kotlety jsou výborným a chutným pokrmem, kterým zasytíte celou rodinu a příbuzné. Ovšem i klasické kotlety se mohou časem zajíst a začnou být nudné, fádní, ohrané, nezajímavé. Proto vám přinášíme tento starý staročeský recept, který vám kotlety nejen oživí a zpestří, ale představí je vám v novém, jasnějším a zábavnějším světle a vy se do nich budete moci i s celou rodinou znova zamilovat.Recept na vepřové kotlety

V tomto receptu je doporučeno kotlety nechat marinovat přes noc, ovšem pokud spěcháte, tak 3-4 hodiny by měly bohatě stačit. Nebojte se, i když to vše zní velmi složitě, tak vaše aktivní zapojení do receptu bude jen občasné a nejdéle trvá právě ono marinování.

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Vepřové maso je velmi populární

Ingredience na marinádu

  • 500 ml mléka
  • 1 cibuli, střední velikost
  • 2 stroužky česneku
  • 3 bobkové listy
  • 3 zrna nového koření
  • Sůl a pepř dle chuti

Vepřovou panenku kupujte raději u kvalitního řezníka, než li v supermarketu – její kvalita může ovlivnit výslednou chuť pokrmu. Tento recept je uzpůsobený pro 600 g vepřové panenky a měl by vyjít na čtyři porce, takže jakékoliv úpravy receptu či zvyšování kvantity porcí tomu přizpůsobte.


iZdroj fotografie: PxHere.com
Ingredience na marinádu

Postup receptu

Pro marinádu smíchejte mléko, nakrájenou cibuli, rozmačkaný česnek, bobkové listy, a nové koření. Osolte a opepřete dle vlastní chuti a uvážení. Maso nakrájejte na čtyři plátky, dobře proklepejte paličkou, vložte do marinády a nechte marinovat přes noc s lednici.

Po vyjmutí masa z marinády jej pečlivě osušte papírovými utěrkami. Poté obalte ve standartním trojobalu – mouka, rozšlehaná vejce a strouhanka. Kotlety můžete klasicky usmažit v oleji na pánvi či ve fritéze, ovšem alternativou je zapéct kotlety v troubě, pokud vám mastná jídla nedělají dobře.

Kotlety můžete podávat s brambory, bramborovou kaší a okurkovým salátem, také s červenou řepou a zelím, mrkví a hráškem, nebo také zeleným salátem podle vašeho osobního receptu a výběru.

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Nahlédněte do tajů staročeské kuchyně

Kdy je servírovat

Takto připravené kotlety můžete servírovat při každé příležitosti, ať už je to všední večeře či oběd nebo nějaká slavností příležitost jako je oslava narozenin, výročí či jiné události, tímto receptem nemůžete vůbec, ale vůbec nic zkazit. Maso je na povrchu křehké a křupavé, ale uvnitř je jemné a vláčné, přímo se rozpouští na jazyku a vy i vaše rodina si tento recept jistě oblíbíte.


iZdroj fotografie: PxHere.com
Můžete podávat s bramborou a máslem
Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 444 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Porcování melounu nikdy nebylo jednoduší. Jediný správný postup, při kterém nebudete celí ulepení a nezašpiníte kuchyň
Události247.cz
Oblíbené turistické destinace Čechů trápí požáry, vyžádaly si i několik obětí
JakZdravě.cz
Pozor na riskantní kombinace nejčastějších léků a doplňků stravy, které nikdy nesmíte polknou společně
VědaŽivě.cz
Fungování mozku dokazuje, že jsme schopni čehokoli. Proč přesto nejsou naše možnosti neomezené?