Kuřecí prsa plněná broskvemi a sýrem. Originální recept, který potěší i mlsné jazýčky

Nevíte, co uvařit k obědu a chcete něco vážně výborného? Kuřecí prsíčka jsou a vždycky budou jedno z nejoblíbenějších jídel na jakýkoliv způsob a receptů na kuřecí prsa je všude dost. Mrkněte se na tento recept a už nebudete chtít prsíčka dělat jinak!

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Dnes vám ukážeme, jak si připravit neskutečně chutné jídlo z kuřecích prsíček, trošky sýra, broskví, zakysané smetany a několika dalších ingrediencí. Dost možná ani neexistuje lepší způsob, jak kuřecí prsa připravit. A nejchutnější je s hranolky a čerstvou zeleninou. Zaručujeme, že si opravdu pochutnáte!

Budeme potřebovat:

  • 4 kuřecí prsa
  • 250g broskví (klidně zavařených)
  • 150g strouhaného sýra
  • 2 stroužky česneku
iZdroj fotografie: Unsplash
  • 3 lžíce zakysané smetany
  • sůl
  • pepř
  • koření na maso (třeba bylinkové)

A teď se můžeme vrhnout na samotné vaření!

Vezmeme si kuřecí prsa, omyjeme je a každé z nich nařízneme ze strany, jako kapsu. Broskve si nakrájíme napůl a do každé kapsy dáme 3 poloviny broskví. Maso ještě osolíme a opepříme z obou stran. Nastrouhaný sýr smícháme se zakysanou smetanou, přidáme namačkaný česnek, okořeníme a na broskve do každého masa dáme trochu náplně. Aby nám z kapsiček nevytékala náplň, doporučujeme z každé strany propíchnout párátkem a kapsu si tím „zajistit“.

iZdroj fotografie: Unsplash


Troubu si dáme předehřát na 180 stupňů. Vymažeme si zapékací mísu máslem a plněné maso do něho vložíme a posypeme kořením na kuřecí maso. Pečeme při 180 stupních po dobu 30 minut. Po 30 minutách maso vytáhneme a posypeme ještě zbytkem strouhaného sýra a dáme zpět do trouby na dalších 10 minut. Kuřecí prsíčka servírujeme s hranolky a s čerstvou zeleninou, kdo preferuje zdravější stravu, chutné jsou k tomu i vařené brambory nebo rýže. Doufáme, že si pochutnáte a přejeme vám dobrou chuť!

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Zobrazit další články