Muffiny z toastového chleba

Nechce se vám do složitého pečení slaných muffinů, ale přeci jen byste si něco dobrého k snědku dali? Zkuste improvizovat a tvořte pokrm z obyčejného toustového chleba. Vykouzlíte díky němu skvostnou chuťovku i na pohled.

                   

Čas od času je líný i ten nepoctivější kuchař nebo kuchařka. Proto jsou v kurzu zjednodušené recepty či alternativy, které napodobují originály. To ale neznamená, že musí chutnat hůř! S následujícím tipem si připravíte lahodné a reprezentativní muffiny, kterými lze pohostit i návštěvu.

iZdroj fotografie: Pixabay
Klasické muffiny nejsou jednoduché. proto zkuste alternativu

Co potřebujete na improvizované muffiny?

Připravte si tyto ingredience a pomůcky:

  • bílý toustový chléb
  • tvrdý sýr na strouhání
  • libovou šunku či jinou oblíbenou uzeninu
  • 1 až 2 vejce (nebo dle počtu muffinů)
  • sůl a mletý pepř dle chuti
  • čerstvé bylinky dle chuti (např. petržel nebo pažitku)
  • váleček
  • prázdnou konzervu nebo hrníček
iZdroj fotografie: Pixabay
Jednoduché muffiny připravíte opravdu originálně

Jak postupovat při přípravě improvizovaných muffinů?

Začněte tím, že si bílý toustový chléb nakrájíte na stejně široké plátky. Můžete však koupit i ten pokrájený. Poté pláty vyskládejte na prkénko nebo pracovní plochu a vykrojte pomocí konzervy nebo hrníčku kolečka. Ta následně převálejte válečkem, abyste je ztenčili. V dalším kroku si připravte náplně.

iZdroj fotografie: Pixabay
Věděli jste, že lahůdku připravíte z toastového chleba?

V jedněch muffinech může být strouhaný sýr s bylinkami a rozšlehanými vejci a v těch druhých pak na kostičky pokrájená šunka s vejcem. Vyválené plátky toustů vložte do máslem vymazaného tvořítka na muffiny a naplňte sýrem, šunkou a vejci. 

Zapékání toustových muffinů a jejích konzumace

Muffiny z toustového chleba zapékejte v troubě asi 10 až 15 minut při teplotě 180 °C. Podávejte je například s ochucovacími studenými omáčkami jako je kečup, tatarka či majonéza. Přejeme dobré chutnání. 

iZdroj fotografie: Pixabay
Tímto receptem pohostíte každou návštěvu

Tipy na různé variace muffinů

Toustové muffiny si však můžete připravit i s jinými náplněmi než s těmi výše uvedenými. Hodit se bude například i na kousky pokrájená sladká paprika, rajčata, niva, černé i zelené olivy, nebo nakládaná kukuřice. Ti, co vyznávají zdravý životní styl, mohou nahradit bílý toust tím celozrnným tmavým. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Zobrazit další články