Lehce atypické zapečené těstoviny se šunkou, které uvaříte během chvilky

Těstoviny jsou velmi populárním jídlem především proto, že nabízejí různé varianty receptů. Jedním z klasických a jednoduchých jsou ty zapečené. Připravte si snadnou pochoutku, kterou si zamilujete.

                   

Všechny to dobře známe: některé dny jsou natolik nabité povinnostmi, že na přípravu oběda nebo večeře nezbývá téměř žádný prostor. I rychlé recepty však mohou být překvapivě chutné. Rozhodně to platí o obědě uvařeného podle našeho receptu! Těstoviny jsou oblíbenou rychlou volbou a v kombinaci se šunkou, zakysanou smetanou a křupavým sýrem jde o opravdovou lahůdku.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Těstoviny přinášejí mnoho variant

Zapékání povýší obyčejné těstoviny na báječný pokrm

Samotná příprava receptu zabere přibližně deset minut, dalších dvacet minut se bude hotová směs zapékat, což znamená, že jídlo můžete mít na stole už za půl hodiny. Jistě, těstoviny s omáčkou jsou rychlejší, ale zapékání je příjemnou změnou a nový recept jistě potěší i vaše spolustolovníky. Rozhodla jste se, že to s námi zkusíte? Dobře děláte!

iS domácími těstovinami tento pokrm ještě pozvednete

Budete potřebovat:

  • 1 balíček libovolných těstovin,
  • 30 dkg šunky,
  • 1 cibule,
  • 2 lžíce rajčatového pyré,
  • 1,5 dl zakysané smetany,
  • bazalku,
  • 20 dkg strouhaného sýra (eidam, gouda nebo jiný),
  • sůl,
  • pepř,
  • olej.
iZdroj obrázku: Pixabay.com
Zapečené těstoviny jsou klasický hit

Uvařte těstoviny, připravte si omáčku a zapečte

Nejprve uvaříme těstoviny. V hrnci necháme ohřát vodu. Jakmile dosáhne bodu varu, vodu osolíme, stáhneme oheň na polovinu, přidáme těstoviny a vaříme, dokud nebudou těstoviny uvařené podle naší chuti a v závislosti na druhu těstovin (případně podle návodu na obalu).

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Zvolte takové těstoviny, které máte nejraději

Než se uvaří těstoviny, nakrájejte cibuli na malé kousky a osmažte na malém množství oleje. Až bude cibulka téměř hotová, přidejte nadrobno nakrájenou šunku a také ji zprudka osmahněte. Poté vmíchejte rajčatovou omáčku a bazalku, případně dochuťte solí a pepřem.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Nezapomínejte na cibuli

Vařené těstoviny slijte a vložte do vymazaného pekáčku. Cibulku se šunkou rozmíchejte v polovině zakysané smetany a důkladně vmíchejte do těstovin. Druhou polovinou zakysané smetany pomažte vršek těstovin, důkladně posypejte sýrem a pečte v troubě vyhřáté na 180 stupňů po dobu 20 minut.

Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Zobrazit další články