Mozartovy kokosové koule s jablečno skořicovou náplní

Očekáváte na poslední chvíli návštěvu, nebo jen chcete potěšit své chuťové pohárky něčím vyjímečným? V tom případě je dnešní recept přímo pro vás.

i Zdroj fotografie: Freeimages
                   

Pokud máte doma šťavnatá čerstvá jablka a nevíte, co s nimi, nezoufejte. Takové jablko je totiž skvělá přísada do zdravých domácích sladkostí, jako jsou tyto kuličky, které navíc budou ze strouhaného jablka extra šťavnaté. Téměř ochutnáte pouze ovoce. Kuličky jsou plné energie, naplní vás do sytosti a vytvářet je už nemůže být jednodušší a zábavnější. Navíc přinesou skvělé zpestření do obědových boxů.

Příprava a postup

Budeme potřebovat:

  • Pět kusů jablek 
  • 150 gramů domácích sušenek (mletých) 
  • Jednu čajovou lžičku skořice (mleté) 
  • Jednu lžíci perníku 
  • Jednu čajovou lžičku citronové šťávy
  • Kousky kokosu
  • Misku
  • Lžičku

Čas přípravy: cca 10-15 minut.

Jablka si oloupeme a nastrouháme je na struhadle. Vymačkáme z nich trochu šťávy a zbytek vložíme do již připravené misky. Následně přidáme trochu citronové šťávy, aby jablka nezhnědla.

iZdroj fotografie: Freeimages

Vmícháme namleté sušenky, skořici a med. Celou směs můžeme rozmixovat mixérem a nebo rukami hnětnout, dokud nebude vzniklé těstíčko hladké a spojené. Vezmeme si lžičku, se kterou vždy trochu nabereme, a následně v rukou vytvoříme kuličky. Poté všechny posypeme kokosem z každé strany a následně je dáme do nejlépe vzduchotěsné nádoby. Kuličky necháváme zásadně v lednici a konzumujeme nejlépe za studena.

Pomocník při hubnutí a užitečné tipy

Místo mletých sušenek můžete použít i mleté vlašské ​​ořechy či mletý dětský piškot. Pokud máte rádi trochu sladší, můžete do celé směsi přidat med. Tyto kuličky můžete hrdě nazývat energetické koule slečny (doplňte své jméno), jelikož jablka mají vysoký obsah vitamínu C, udržují vaše trávení v pořádku a dodávají vám nehorázné množství energie. Není náhoda, že jsou k dispozici po celý rok.

iZdroj fotografie: Freeimages

Kuličky jsou navíc velkými pomocníky lidem, kteří drží dietu. Ptáte se proč? Tato jablečná pochoutka je dokonalým řešením pro ty chvíle, kdy toužíte po něčem sladkém – třeba odpoledním občerstvení nebo malém kousku něčeho sladkého k ranní kávě. Jsou totiž 100% zdravé a rozhodně po nich nepřiberete. Tak co? Dostali jste chuť na tuto pochoutku? Rozhodně se nezapomeňte podělit o vaše výtvory fotkou v komentářích!

Zdroj: Rachelcooks

Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Jablka z obchodu nestačí opláchnout čistou vodou. Pro zbavení „atraktivního povlaku“ je potřeba víc
Události247.cz
Události247.cz
Nechutná praxe: Některé obchody prodávaly zákazníkům jídlo prošlé až dva roky
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Chrápání: jaké jsou jeho příčiny a jak se ho zbavit
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Buddhističtí mniši mumifikovali svá těla zaživa. Znamenalo to nejméně 2 000 dní dobrovolného utrpení