Zimní sporty a módní sportovní oblečení

Sportovní oblečení by mělo být příjemné na dotek, ale také přispívat k dobrým sportovním výkonům. Ideální sportovní oblečení není příliš těsné, sportovce neomezuje v pohybu a není mu v něm ani příliš zima, ani příliš teplo.

i Zdroj fotografie: Dreamstime
                   

Zvláště při outdoorových sportech je důležité sportovní oděvy vybírat podle ročního období a momentálního počasí. Každá sezóna si žádá jiný druh oblečení. V chladném období je vhodné při zimních sportech používat termoprádlo a vrstvený způsob oblékání. Ideálními materiály pro sportovní oblečení jsou polyamid, polyester a elastan. Tyto funkční materiály ocení každý lyžař i turista. Přemýšlíte, čím na Vánoce obdarovat své blízké, kteří rádi sportují? Tady jsou naše tipy:

Dárky pro sportovkyně

Čím na Vánoce obdarovat něžné pohlaví? Vyplatí se vsadit na vánoční dárky v podobě pěkného sportovního oblečení. Skvělým tipem je Dynafit oblečení – stačí jen vybrat ty správné modely. Pokud víte, jak se dotyčná osoba ráda obléká, můžete ji potěšit módní zimní bundou. Za pozornost ovšem stojí i Dynafit dámské kalhoty. Tráví vaše maminka, sestra, dcera či kamarádka hodně času v zimní přírodě? Udělejte jí radost pěkným sportovním batohem. Praktické Dynafit batohy potěší každého sportovce – turistu i lyžaře. V sychravém zimním počasí bychom však neměli podceňovat ani doplňky – když teploměr klesne pod nulu, teplou šálu, čepice a rukavice by měl nosit každý, kdo holduje zimním sportům.

Módní zimní doplňky

Tuto sezónu jsou trendy pletené šály, čepice a rukavice, které příjemně zahřejí i v té nejtužší zimě. V sychravém počasí spolehlivě zahřeje i čapka z jemného, teplého fleecu, vlny či pleteniny. Vyhledávané jsou anatomicky tvarované sportovní čepice se záševky, které se dobře přizpůsobí tvaru hlavy. Přikryjí uši, dobře přilehnou a uvnitř jsou zateplené. Aktuálně se do středu pozornosti dostávají i čepice a šály s různými ozdobnými prvky, které modelům dodávají šmrnc. A co se sportovních rukavic týče, na scénu se vracejí palčáky a modely zdobené různými aplikacemi. Kdo chce svému blízkému pod vánoční stromeček dát kvalitní módní sportovní doplněk, tomu se vyplatí investovat do kožených rukavic, které dokonale padnou na každý tvar ruky.

Atraktivní zimní sporty

Zimní příroda plná sněhu a mrazivé počasí lákají svou atmosférou milovníky zimních sportů k pohybu. V zimě na horách vídáme stále více lidí, kteří holdují klasickému lyžování, běžkování, skialpinismu, snowboardingu i jiným sportům. Stejné je to i se zimní turistikou, která si získává stále víc příznivců. Chystáte se i vy letos stát členem velké rodiny sportovců? Užijte si pohyb v krásně zasněžené přírodě plnými doušky! Ale nepodceňte oblečení. Mějte na paměti, že neexistuje špatné počasí – jen špatně oblečený sportovec.

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Nalijte Coca-Colu do záchodu a už to nebudete chtít dělat jinak. Díky svému složení dokáže v domácnosti zázraky
Události247.cz
Události247.cz
Babiš jako prezident? Přinášíme výčet výhod a nevýhod, kdyby byl hlavou státu
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Proč se objevuje migréna a 3 přírodní léky, které s úpornou bolestí hlavy jednou provždy skoncují
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Co kdybychom se naučili ovládat počasí – mohla by to být naše budoucnost?