Uvažujete, že byste přítelkyni, kamarádce nebo manželce nakoupili nějaké ty šperky? Pokud ano, rozhodně se vyplatí znát alespoň základní pravidla, kterými se vyplatí řídit.
V opačném případě totiž můžete koupit něco, s čím bohužel nezabodujete. My se v následujících řádcích podíváme na to, podle čeho takové šperky vybírat. Tedy v případě, že se obdarované nezeptáte předem, co má ráda a co užije.
Typ ženy a postavy
Hodně důležitý je především fakt, zdali je konkrétní žena spíše konzervativnější povahy, nebo naopak extravagantní. V prvním případě bude spíše tíhnout k poněkud střídmějším šperkům titěrnějších tvarů. Ve druhém vsadí na kusy, jež budou působit maximálně výrazným dojmem. Jedná se třeba o velké diamantové náramky nebo náhrdelníky či velké náušnice ve tvaru kruhu. Jinak se ke štíhlé postavě hodí spíše jemnější šperky, a naopak k postavě korpulentnější poněkud bytelnější ozdoby.
Materiál a barva šperku
Samotný materiál si každá žena volí sama, případně jí ho zvolí ten, kdo chce šperk darovat. Pro alergiky je ale ideální takový stříbrný šperk s rhodiem. Barva je také individuální záležitostí, souznět by měla především se šaty. Tradičně neutrální záležitost představuje čistý křišťál. Ani tato volba nebude bezesporu špatná. Křišťál vypadá moc hezky a dokáže elegantně doplnit jakýkoli outfit.
Styl a velikost šperků
Další důležitá kritéria. Styl souvisí s tím, kam bude žena dané šperky nosit. Třeba takové diamantové šperky se bezesporu nehodí všude. Ideální jsou spíše na plesy a jiné příležitosti. Pro běžné nošení jsou spíše určené střídmější kusy. A co třeba taková velikost prstýnku? Tu je třeba volit s ohledem na prsty dané osoby. Existují ale i prstýnky, jež se dokážou přizpůsobit konkrétní ženě na míru. Alternativ je zkrátka spousta.