Proč místo klasické kosmetiky používat bio varianty?

Pěkný vzhled je pro valnou část společnosti důležitý. Toho je možné docílit nejen zdravým životním stylem, ale také používáním kosmetiky.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ta může být jak klasická, tak i bio. I když je o standardní druhy kosmetiky stále velký zájem, popularita biokosmetiky každým rokem stoupá.

Přírodní složení

Základem každého druhu kosmetiky jsou přírodní látky. Ty jsou tvořeny jak rostlinnými extrakty, tak i rozličnými oleji. Producenti tradiční kosmetiky ovšem navíc používají celou řadu různých syntetických chemikálií, jež mají kosmetiku udělat nejen hezčí, ale zároveň i trvanlivější.

Problém spočívá v tom, že tyto chemikálie často zabraňují zdraví prospěšným látkám, jež se v kosmetice běžně vyskytují, aby se správně vstřebávaly do pokožky. Zákazník tudíž nedokáže využít plný potenciál výrobku.

Bio alternativy jsou v tomto ohledu jiné. Ty sice také z logiky věci obsahují rozličné konzervanty, jejich původ je ovšem zcela přírodní a vstřebávání tudíž nijak nebrání.

Nedráždí

Tradiční kosmetika může u značné části obyvatelstva dráždit pokožku. Na vině jsou nepřekvapivě opět syntetické látky. Ty při delším užívání mohou způsobovat na kůži červené svědivé flíčky, případně se projevovat kopřivkou.

Biokosmetika pokožku rozhodně nedráždí, i když i při jejím používání může ve výjimečných případech dojít k výskytu pupínků. Příčinou ale bývá alergie, a to i když se biokosmetika vyrábí primárně ze surovin, jež se mezi běžné alergeny nepočítají. Tomuto problém se však dá jednoduše vyhnout, stačí si nastudovat složení poptávaného výrobku.

Má léčivé účinky

Vzhledem k tomu, že biokosmetika obsahuje velké množství antioxidantů, vitamínů a minerálů, působí na místě aplikace léčivě. Je však potřeba ji používat dlouhodobě, nejen občas.

Při správném užívání biokosmetika mnohdy zvládne během pár týdnů odstranit nejeden kožní problém. Kdo však očekává okamžitý, avšak prchavý účinek, měl by si raději pořídit klasiku.

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Zobrazit další články