Jaro 2024: Zásadní trendy v líčení a péči o pleť

S příchodem jara přichází revoluce nejen do našich šatníků. Mění se totiž i potřeby naší pleti. Následujte nové beauty trendy, které určují, jakým způsobem bychom se měli o svou pleť starat a co je právě trendy na poli dekorativní kosmetiky.
vizážista maluje ženu i Zdroj fotografie: Pexels
                   

Jste zvědaví, co momentálně v beauty světě letí? Přinášíme vám přehled nejnovějších trendů pro jaro 2024.

Jarní líčení klade důraz na minimalismus

Sledujete trendy a snažíte se jimi řídit? Možná vám udělá radost, že letos se klade důraz především na přirozenost. Na konturování tak teď vsaďte jen zlehka, vítězí i jemné linky a decentní zvýraznění rtů. To ale určitě neznamená, že je třeba zanevřít na barvy. Ba naopak – postačí vědět, že se vždy vyplatí zvýraznit jen jednu část obličeje, aby se barvy netloukly a nepůsobily nevkusně. Inspirovat se letos můžeme 60. léty, kdy hrály prim modře zvýrazněné oči nebo vnitřní linka vykreslená bílou tužkou na oči.

Pokud se toho jednoduše nebojíte, můžete sáhnout i po trendy zelené rtěnce. Zdá se vám to moc? I tato zemitá barva na rtech ale letos rozhodně patří mezi trendy. Důležité je držet se pravidla, že méně někdy ve výsledku znamená více. A právě v líčení, obzvlášť pro letošní jaro, to platí dvojnásob. Všimli jste si rozmanitosti letošních trendů? Zatímco na jedné straně stojí jemné zemité odstíny a styly líčení, na druhé straně je to líčení připomínající dávné časy. Kterému stylu dáte přednost vy?

Pravidla péče o pleť: Co pleti na jaře dopřát?

Jak připravit pleť na blížící se období plné slunečních paprsků? Kvalitní domácí péče je nutností v každém ročním období. Právě na jaře ale potřebuje pleť po vydatné zimě hydratovat nejvíce.
Nezapomeňte se proto hýčkat hydratačními maskami a pečujícími kúrami.

Mezi trendy letošního jara najdeme ale i masáže obličeje. Ty pomáhají redukovat otoky i jemné linky a vrásky. Dopřejte si každý den pár minut masáže pomocí gua-sha kamene, jenž se stal právem trendem. Zařaďte tento rituál do vaší denní rutiny a výsledky se brzy dostaví. Zkusit můžete i neméně populární face yogu.

Nejdůležitějším krokem, stejně jako po celý rok, zůstává SPF ochrana. Nezapomínejte proto den co den na krém s ochranou před slunečními paprsky, které prokazatelně způsobují stárnutí pleti. Aplikujte ho jako poslední krok vaší péče o pleť – tedy předtím, než se začnete líčit. Ideální volbou bude ten s ochranným faktorem 50. Nezapomeňte ale, že před spaním je nutné pleť dokonale odlíčit. Prohlédněte si také tipy na jarní líčení a péči o pleť přírodní kosmetikou, jež stojí za vyzkoušení. Vsaďte na trvale udržitelný způsob péče o vaše tělo a věřte, že se vám odmění kvalitou vlasů, nehtů i pleti.

Kde shánět produkty podle nejnovějších trendů?

Přírodní produkty k péči o pleť i její líčení najdete pohromadě v online shopu oblíbené drogerie dm.cz. Nakupujte online s vyzvednutím v prodejně, nebo si balíček plný vůní a barev nechte doručit až domů. Cítit se krásnější nikdy nebylo jednodušší.

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Zobrazit další články