Děsí vás inflace? Vezměte peníze z banky a nakupte zlato

Inflační spirála se podle předpokladů rozjíždí. Ne pouze lokálně, ale celosvětově. Nejen pokud jde o zboží, ale i o služby. Zdražuje vše a je potřebné ochránit své dosavadní úspory i peníze, které průběžně vyděláváme a neutratíme. Nejlépe nákupem zlata.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Zlato je tradičním prostředkem pro uchování hodnoty majetku

Ti znalejší mají ve svém majetkovém portfoliu zlato již dávno. Nechávat v bance peníze znamená chudnout. Inflace nám z nich pořád ukrajuje a vlastně chudneme. Jen v posledním měsíci se úspory Čechů v bankách snížily z důvodu inflace o 3,1 %. Nenechte se obírat o peníze. Neexistuje bankovní produkt, jenž by dovedl uchovat hodnotu našich peněz, už vůbec ne takový, který by nám pomohl je hezky zúročit nad ztráty z inflace. Jediným možným řešením, jak hodnotu našich úspor a majetku uchovat, je chytře investovat. Do čeho? Odborníci dnes doporučují zlato.

Kolik zlata uneseš

Tak nějak to bývá v pohádkách: „Kolik zlata uneseš, tolik budeš mít.“ Tak končí pohádky, kde chytrý přechytračí osud. Teď jsme nejspíš v podobné situaci. Musíme přechytračit inflaci. Čím dříve se do toho pustíme, tím více na tom vyděláme, nebo o to méně zchudneme. Inflace roste, ale roste i cena zlata. Kdo chce své úspory uložit bezpečně do zlata, měl by tak udělat co nejdříve.

TIP: Slýcháte spíše rady o tom, že je vhodné investovat do nemovitostí? Podle ČNB jsou již nyní předraženy o 25 %. Vážně do toho chcete jít?

Skutečně se zlato vyplatí?

Jeho cena je výrazně výš než na začátku pandemie covid-19. Ale podle specialistů by nás to nemělo odradit. Níž cena zlata nepůjde, protože je o něj zájem, je skvělým prostředkem pro ochranu majetku před inflací a rovněž se brzy očekává nedostatek zlata. Do roku 2030 budou totiž stávající ložiska více méně vytěžena a nové ve stejné kvalitě chybí. Objevena nebyla a nejspíš ani nebudou. Zlato je proto chytrou investicí.

K investování se hodí výhradně investiční zlato

Tím jsou investiční zlaté slitky (zlaté cihly) a investiční zlaté mince. Není to tedy jakékoliv zlato. Rozhodně nejde o zlaté šperky, nezpracované zlato, ani o akcie zlato těžících firem. Investiční zlato je navíc jako jediné osvobozeno od DPH. To není dokonce ani investiční stříbro. Zlato lze nakoupit ve specializované prodejně v pražském Obecním domě, nebo na webových stránkách prodejny www.zlate-mince.cz. Zde najdete rovněž další informace o možnostech investování do zlata i aktuální cenu zlatu. Ta se mění každý den.

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Autor článku

Lucie Vágnerová

Zobrazit další články