Buďte ohleduplní, a pomozte štěňatům, jako strážníci

Není nic výjimečného, že někteří majitelé se ke svým čtyřnohým miláčkům nechovají správně. Buďte proto všímaví, možná pomůžete zachránit zvířecí život stejně, jako to udělali policisté.

i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Nad tím, jak dokáží být někteří zástupci lidské rasy krutí, zůstává rozum stát. Častým cílem takových tyranů bývají bezbranná zvířata. O to větší údiv vyvolává, pokud jde o mazlíčka dané osoby. Bohudík existují lidé, kterým není osud týraných zvířat lhostejný, a taková zvířata zachraňují. Po poskytnutí nejpotřebnější péče navíc hledají pro tyto němé tváře bezpečný přístav, ve kterém konečně poznají lásku a něhu. 

Ostražitá hlídka

Při běžné službě si policisté z Floridy všimli vytí psa. Navzdory tomu, že vytí přicházelo z blízkosti, žádného čtyřnohého nešťastníka neviděli. Rozhodli se tak tuto záhadu rozlousknout.

Po chvíli hledání si uvědomili, že vytí přichází z hromady zeminy přímo před nimi. Okamžitě začali kopat a ke svému údivu po chvíli našli v hromadě zeminy malé štěně, které bylo pohřbeno zaživa. 

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Policie zachránila psa

Tuckerův šťastný konec

Při veterinární kontrole lékař zjistil, že jde pouze o týdenní štěně. Navzdory celé situaci se štěněčímu klukovi dařilo dobře, o něco více, když se prvně dostal k plné misce.

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Podobných štěňat je mnoho

Malý Tucker, jak jej nálezci pojmenovali, se okamžitě stal miláčkem místní policie. Brzy po svém znovuzrození našel chlupáč milující domov. Jednomu z ošetřujících veterinářů se Tucker tak zalíbil, že se rozhodl udělat z něho člena své rodiny. Štěně se smutným začátkem tak má šťastný konec v nejlepších rukách. Jak jsou ale psi chráněni v ČR?

Zákon na ochranu zvířat

Tento zákon, chránící práva zvířat, platí v České republice od 15.dubna 1992, č.246/1992 Sb. Cílem tohoto zákona je ochrana zvířat před týráním, bezdůvodným usmrcováním a poškozováním jejich zdraví.

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Týrání zvířat je hrozná věc

Zákon na ochranu zvířat chrání pokusná zvířata, zvířata hospodářská, v zájmových chovech i volně žijící. Chrání je při usmrcování, znecitlivění či veřejných vystoupeních. Upravuje požadavky na jatka, přepravu i přestupky, kterých se mohou lidé vůči zvířeti dopustit.

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Těžko si představit, že ho někdo opustil…

V případě, že máte podezření na týrání zvířat, nelegální chov či množírnu, neprodleně reagujte. Nejen, že pomůžete odhalit trestnou činnost, ale zároveň obrátíte život nešťastných chlupáčů dobrým směrem. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Zobrazit další články