Ze starého svetru lze svépomocí vyrobit podkolenky i čepici během pár minut

Co dělat, pokud starý svetr již doslouží? Rozhodně není důvod ho vyhodit. Kdo je alespoň trochu zručný, ten ho může využít k výrobě praktické čepice i podkolenek.
i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Všechny to známe, na svetru se udělá očko, nebo se začnou dělat „žmolenky“, nebo už je vypraný tolikrát, že ani nevíme, jak vlastně vypadal na začátku. Většina lidí, by ho vyhodila, ale dnes se s vámi podělím o pár úžasných nápadů na to, jak z vašeho svetru udělat například teplé podkolenky na doma či čepici. Vy tak nejen ušetříte, a váš svetr neskončí v kontejneru, ale zazáří v nové podobě.Co budete potřebovat

Samozřejmě budete potřebovat svetr, který už třeba nenosíte, nechcete nosit, je v něm díra anebo je tak z módy, že uvažujete, jestli by se nelíbil neteři z pátého kolena. Dále budete potřebovat:

  • Nůžky, ostré.
  • Jehlu a nit, nebo, pokud si chcete ušetřit práci, šicí stroj.

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Starý svetr není na vyhození

Jak vyrobit podkolenky a čepici

Na podkolenky použijete rukávy a část těla svetru. Prvně ustřihněte rukávy v požadované délce, můžete si své podkolenky či ponožky udělat, jak dlouhé chcete. Poté na těle svetru obtáhněte křídou své chodidlo a vystřihněte.

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Zhotovte ze svetru něco jiného

Tyto dvě části sešijete dohromady, zopakujete u druhého rukávu a máte hotovo! Teplé podkolenky jsou na světě! Pokud si s nimi ale chcete třeba ještě vyhrát, můžete jejich okraje obešít ozdobným stehem, krásně se vyjímá kombinace červené a bílé.

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Najděte starý svetr a pusťte se do práce

A jak na čepici? Doporučovala bych si první změřit obvod hlavy, aby se nestalo, že čepici ušijete moc velkou nebo moc malou. Poté, co máte vše přeměřené, na tělo svetru narýsujete, nebo, pokud si troufáte, rukou nakreslíte tvar půlkruhu a vystřihnete. Dbejte, abyste stříhali nejen přední, ale i zadní část svetru – obě části čepice proto budou symetrické a bude se s nimi lépe pracovat.

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Domácí, ale vkusný módní doplněk

Poté obě části sešijete po okrajích dohromady, obrátíte naruby, aby nebyli vidět švy, a vaše čepice je hotová! Pokud se cítíte obzvláště rozverně, nebo je čapka pro dítě, můžete na vrchol přišít huňatou bambulku, střapce nebo jakoukoliv jinou ozdobu.

118 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 398 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Jak správně vařit vejce na všechny jednotlivé způsoby tak, aby byla pokaždé naprosto famózní
Události247.cz
Národní rozpočtová rada hovoří o možné potřebě zvýšit daně
JakZdravě.cz
Nové mutace koronaviru a co je opravdu nezbytné o nich vědět
VědaŽivě.cz
Mozek jako součást těla zná každý z nás. Co ale bylo podnětem k jeho rozvoji, skoro nikdo neví