6 módních tipů, jak vypadat vyšší i bez podpatků. Tajemství spočívá ve správné volbě střihů –⁠ hodně udělá i dekolt

Pokud jste si někdy zazoufaly nad svou výškou, nevěšte hlavu. Stačí jen využít toho správného oblečení. A to bez bolestivého nošení podpatků!

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Komu vadí nízký vzrůst? Nejste jediní, kdo s tím má problém. Proto jsou podpatky tak populární. Jsou považovány za základní pomůcku, když chcete okamžitě vypadat vyšší. Ve skutečnosti můžete však vytvořit dlouhou a vysokou siluetu nohou i bez podpatků. Navíc nošení těchto bot je často nekomfortní a bolí z něj nohy. Zapomeňte na otlačená chodidla a výdaje za boty na podpatcích.

Noste overaly

Nevíte, co si vzít na sebe? Zkuste si vybrat overal, který se hodí k vašemu každodennímu stylu. Tato módní položka, jež neztrácí svou popularitu, bude mít velmi pozitivní účinek na váš vzhled. Tvar opticky spojí obě vaše poloviny těla. Vaše okolí bude automaticky sledovat siluetu overalu, budete tak vypadat vyšší. V dnešní době již existuje nepřeberné množství barev, délek a střihů tohoto druhu oblečení.

Kalhoty kratšího střihu

Vyhněte se nošení příliš dlouhých kalhot, protože vám to opticky zkrátí nohy. Jako alternativu oblékněte zkrácené kalhoty kratšího střihu. Ostatně odhalením kotníků můžete docílit vyššího vzhledu. Kalhoty zkombinujte s kotníčkovými botami nebo tmavými špičatými plochými botami. Jednoduché, ale okouzlující. Naštěstí se tento styl hodí jak na volný čas, tak do zaměstnání.

Krátká trička

Crop top je top s nízkým střihem do pasu. Obvykle v něm dámy ukáží celé břicho. Kromě toho, že budete vypadat štíhle, tento outfit dodá iluzi, jako by vaše nohy byly delší. Zkrácený top můžete kombinovat s různými kalhotami, od culottes po cargo kalhoty a stylový chlapecký styl. Jinými slovy se hodí naprosto ke všemu. Dávejte však pozor na chladné počasí v zimních měsících.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Oblečení s vertikálními motivy

Sice by to nikdo nečekal, ale ve skutečnosti se lidské oko řídí vzorem oblečení. To je důvod, proč outfity s vertikálními motivy mohou dělat člověka vyšším. Vertikální motiv totiž vytváří dlouhou linii odshora dolů, takže se tělo opticky protáhne i bez podpatků. Tento druh motivu však nemusí svědčit trošku robustnějším postavám. Kromě výšky jim může přidat také na váze.

Košile s výstřihem do V

Věděli jste, že výběr správného typu výstřihu vás může udělat vyšší? Rolák s límcem až po bradu bude působit dojmem tlustého a nízkého těla. Na druhou stranu košile s výstřihem do V prodlouží krk a přidá na efektu výšky. Tento outfit je ideální pro ty z vás, které jsou drobné. Košile s výstřihem do V lze kombinovat se sukní s vysokým pasem pro obzvlášť impozantní vzhled.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Sukně nad kolena

Bez podpatků můžete snadno vypadat vysoce. Jedním z tipů je nošení sukně, která končí těsně nad koleny. Protože nošení příliš dlouhé sukně vás naopak ve skutečnosti opticky zkrátí. Ujistěte se, že si nezakrýváte křivku pasu. Například zastrčením topu do džínové sukně. Nechte vyniknout všechny linie své postavy a neschovávejte se za oblečení ve větší velikosti, než by vám seděla.

Jak jste spokojeni se svou výškou?

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články