Make-up je důvodem řady pleťových neduhů. Přestaňte penězi krmit nenasytné obchody a pleť vám za to poděkuje

Na make-up se hledí jako na společenskou povinnost, ale již nikdo se nezajímá o důsledky. Zkuste ho na chvíli přestat používat a možná budete překvapeni změnami.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Dnešní doba je postavena na dokonalosti, i když se to pomalu začíná měnit. Proto se drtivá většina žen snaží skrýt nedostatky pod vrstvou make-upu. Jenže tyto “nedostatky” jsou často jenom jejich utkvělou představou. Nošení make-upu může naopak zhoršovat postoj okolí k dané ženě a celkově ovlivňovat její psychickou pohodu. Ukazuje se, že pokud přestanete make-up používat, dojde ze zlepšení stavu vaší pleti i nárůstu sebevědomí.

Stanete se sami sebou a ochráníte pokožku

Bez make-upu se vaše pokožka stane odolnější vůči poškození sluncem. Některé látky, například retinol a hydrochinon, mohou způsobit suchost pokožky a její šupinatění. Pokožka se tak stává náchylnější ke škodlivému UV záření. Kromě toho, jestliže se vzdáte make-upu, ušetříte. A to nejen za samotné produkty, ale také za různá ošetření pleti, jelikož make-up může ucpávat kožní póry. 

iZdroj fotografie: Unsplash

Používání make-upu ženy odnaučilo vnímat svoji přirozenou pleť jako sebe sama. Teprve nalíčenou tvář začnou vnímat jako reprezentaci svého pravého já. Jestliže si opět zvyknete na svůj přirozený vzhled, vzroste vám sebevědomí, které už nebude záviset na množství líčidel, ale na pocitu, že jste to zase vy. Nakonec zjistíte, že bez make-upu vypadáte lépe.

Lidé začnou více vnímat vaši osobnost

Lidé mají tendenci spojovat používání make-upu s dospělostí, takže když nosíte make-up, ostatní si podvědomě myslí, že jste starší než ve skutečnosti. Absence make-upu vám též umožní chovat se přirozeněji. Nebudete se bát, že vám déšť nebo pot zničí výsledek hodin strávených před zrcadlem. Budete moci vyběhnout ven za jakéhokoliv počasí, aniž byste se strachovali o svůj vzhled.

iZdroj fotografie: Pxfuel

Během dotazování na internetu některé ženy odhalily, že s nimi ostatní lidé zacházejí jinak, když nosí make-up, než když mají pleť čistou. Lidé se více dívají na to, kdo jste, a ne na to, co máte na obličeji. Mají totiž možnost spatřit přímo vás, a ne masku. Obličej bez make-upu vypadá pro ostatní důvěryhodněji a vzbuzuje v nich přátelské pocity. Pro navazování kontaktů je nenalíčená tvář výhodou.

Jak pečujete o svou pleť?

Zdroj: Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Zobrazit další články