Zapomeňte na volné oblečení, pokud chcete skrýt kila navíc. Správná cesta za opticky štíhlou postavou vede jinudy

Ženy s pár kily navíc se snaží své nedostatky schovávat do tmavého oblečení, ale v některých případech si spíše škodí. Vyzkoušejte tyto rady, které vám mohou pomoci.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Zkuste se někdy zaměřit na váš šatník a na to, co v něm máte. Možná si uvědomíte, že nosíte až příliš moc tmavého oblečení a možná neustále dokola to samé. Pokuste se proto trochu obměnit váš styl tím, že zkusíte jiné barvy, styly a trochu jiné oblečení, které vás dokáže hezky rozzářit. Nenoste zbytečně větší velikosti, než sami máte, protože si v takovém případě přidáváte sami několik kilo navíc.

V oblečení se musíte cítit dobře

Ohledně stylu oblékání je známo mnoho rad, které mohou být užitečné při výběru toho, co si na sebe vezmete. Jestliže se jich budete držet, je to jen dobře, ale vždy myslete na to, že oblečení vám musí být příjemné a je potřeba, aby vám v něm bylo dobře. V opačném případě by to na vás bylo stejně poznat, a i když by vám například šaty krásně seděly, nevypadali byste v nich dobře, protože byste se tak necítili.

Zkuste jiné barvy než černou

Podívejte se na nějaký e-shop nebo si zajděte osobně do prodejny s oblečením a uvidíte, kolik barevných kousků si můžete pořídit. Váš šatník nemusí hrát pouze černou barvou, která vám stejně nepomůže skrýt nadbytečná kila. Pokud si na výraznější křivky vezmete barevné kousky, budou méně viditelné. Jestliže máte větší boky a menší prsa, vezměte si na sebe černou sukni, ale halenku si pořiďte bílou.

Zvýrazněte pas

Každá žena má pas a neměla by se bát jej zvýraznit. Ženské postavě ve tvaru přesýpacích hodin bude slušet tenký pásek na šatech nebo na košili. Nebojte se nosit doplňky, jež vám kolikrát mohou pomoci k opticky lepší postavě. Nikdy nenoste větší velikost, než sami máte, protože volnější oblečení by mohlo skrýt váš útlý pas nebo jiné přednosti, které byste měli spíše ukazovat.

iZdroj fotografie: Pexels

Oblečení a doplňky, s nimiž opticky zhubnete

Některé kousky oblečení a doplňků vám mohou pomoci opticky zhubnout. Stačí, když se poohlédnete po šatech nebo halenkách, které mají výstřih do tvaru V. Díky takovému výstřihu se vám opticky protáhne a zeštíhlí horní část těla. Dlouhé řetízky / náhrdelníky a volněji uvázané šátky upoutají pozornost na dámský dekolt a krk. Pokud vás trápí široké boky, vybírejte si halenku, jež je hodně vzorovaná, nachází se na ní různé nápisy, volány nebo má kapsy. Tím vše vykompenzujete.

V případě, že nejste vysokého vzrůstu a rádi byste nosili šaty, volte takové, které jsou spíše jednobarevné nebo s velmi jemnými vzory, a pokud bude po stranách proužek, bude to ještě lepší. K šatům nebo jinému kousku oblečení noste boty na podpatku nebo platformě, protože takové boty vám zajistí vyšší výšku a opticky protáhnou postavu.

Jaké triky při oblékání využíváte vy?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články