Nošení sukně bez starostí: Opruzeným stehnům zabrání bramborový škrob i pudr

S příchodem teplého počasí spousta žen sází na vzdušné kousky, aby se cítily pohodlněji. Jenže nošení sukně, šatů nebo šortek může znamenat také nepříjemné komplikace.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Teplých a slunečných dní kvapem přibývá a letní šatník přímo vybízí k provětrání. Vymanit se z nepohodlných kalhot a odhodit svetry, bundy i punčocháče je lákavá změna. I když to v mnohých případech může být zároveň i problém. Spousta žen, které rády nosí sukni, šaty nebo šortky, totiž každou sezonu řeší nepříjemné odřeniny stehen, které vznikají, když se o sebe holá kůže tře. Existuje ale řada způsobů, jak odírání stehen můžete zabránit.

Bolavá stehna se nevyhnou ani štíhlým ženám

Obléknout si bez starostí cokoliv, co vám během letní sezony přijde pod ruku, je úžasný pocit. Jenže ošklivé odřeniny stehen, která se během chůze třou o sebe, ho mohou pořádně zkazit. Tento problém řeší mnohem více žen, než byste předpokládali. Opruzeným stehnům a odřené kůži se nevyhnou ženy s plnějšími křivkami, ale ani ty velmi štíhlé. Čím delší vzdálenost pěšky zdolají a čím víc se při tom zapotí, tím horší jsou následky. Nepříjemné tření má na svědomí hlavně vlhkost.

Pokud se bolestivé fleky už objevily, je nejlepším řešením oblékat nějaký čas kalhoty, punčocháče nebo cokoliv, co mezi stehny vytvoří bariéru. Není to zrovna nejkomfortnější oblečení pro horké dny, protože se budete ještě víc pařit a potit. Můžete ale vsadit na jednoduchý trik a ustřihnout punčocháče, aby zakryly jen problémové partie na horní části stehen a nevykukovaly pod sukní. Existují i speciální pásky anebo třeba bandaletky přímo učené na ochranu stehen.

Pomůže pudr nebo bramborová moučka

Mnohem snazším a pohodlnějším řešením je ale obyčejný dětský pudr. Nejenže ochrání stehna před odřeninami, protože skvěle absorbuje vlhkost, ale současně ho můžete využít k ošetření bolavých míst na pokožce. Je bezpečný i pro jemnou a citlivou kůži. Aplikovat ho můžete bez obav i několikrát za den. Podobný účinek má i bramborová moučka. Rozhodně nic nezkazíte, když budete mít v kabelce malou nádobku s těmito pomocníky, které můžete kdykoliv použít.

balzám na stehna iZdroj fotografie: Depositphotos

Podráždění kůže na stehnech lze ale snadno předejít. Existuje spousta vychytávek i pomocníků, kteří pokožku dostatečně ochrání. Jedním z nich je například krém proti popáleninám. Stačí jím problémové partie na stehnech namazat. Podobně funguje dětský krém proti opruzeninám nebo vazelína. Můžete také použít olivový nebo kokosový olej. Udržují pokožku kluzkou a hydratovanější, což snižuje intenzitu tření. Navíc mají antibakteriální vlastnosti.

Možná se nevyhnete antibiotické masti

Pokud se na stehnech odřeniny už objevily, jejich léčba by se neměla podceňovat. Většinou stačí bolavá místa zklidnit běžnými utišujícími gely, třeba z aloe vera nebo právě dětským zásypem. Pokud jsou ale poranění vážnější, pravděpodobně to nebude stačit. Pak připadají do úvahy antibiotické masti. Odřená místa jsou totiž náchylná k množení bakterií, které by mohly vyvolat infekci. Když přípravek použijete pravidelně, urychlíte tím hojení.

Jaké triky používáte, aby se vám stehna neodírala?

Zdroj: Genialne
Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Zobrazit další články