Jaký styl je vhodný pro 50letou ženu? Účes a barva vlasů může na vzhledu ubrat až 7 let, nezapomeňte ani na doplňky

Dříve byla 30letá žena považována za starou. Dnes však můžete vypadat i v 50 skvěle. Důležité je jen to, jak se cítíte.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Začíná jaro, což je ideální čas na změnu. Prohlédněte si obsah svého šatníku a zbavte se nudného oblečení, které jste si stejně nikdy neoblékla. Důležité je, abyste se ve všem, co máte na sobě, cítila dobře. A pokud je vám 50 let, ale cítíte se o polovinu mladší, klidně svým pocitům přizpůsobte styl oblékání, účes a líčení. Jde hlavně o to, abyste se cítila pohodlně a sebevědomě.

Účesy a barva vlasů

Nic nezmění váš vzhled tak jako správně zvolený účes. Ten pak stačí doladit oblečením a doplňky. Buďte k sobě trochu kritické. Pokud na vás dlouhé vlasy vypadají špatně, nebojte se vyzkoušet krátký sestřih. Ten vás může omladit až o 7 let. Moderní šedivé odstíny vlasů rozhodně nejsou vhodné pro každou ženu, proto je dobré si kromě střihu zvolit také správný odstín barvy. Dobrý kadeřník by vám měl umět poradit jak se správnou barvou, tak se střihem.

iZdroj fotografie: Unsplash

Co se týká oblečení, určitě se nebojte světlých barev a vzorů. Právě to vám pomůže vyjádřit vaši individualitu a osobitý styl. Nezapomínejte také na doplňky. Zdánlivě nudný a obyčejný outfit může skvěle oživit například barevný vzorovaný šátek či správně zvolená kabelka. Nebojte se ani čelenek, čepic nebo klobouků. Záleží jen na vašich preferencích. Nezapomínejte na správně zvolené pásky, které mohou být tou poslední tečkou k dokonalosti.

Nezapomeňte na brýle a boty

Skvělou službu vám mohou udělat sluneční brýle. Nejen, že vám v létě ochrání oči před přímým sluncem, avšak také jsou skvělým doplňkem. Vyberte si takové obruby, které se hodí k vaší tváři a rozhodně tak doplní styl oblečení. Brýlí můžete mít klidně několik. Lišit se mohou nejen obroučkami, ale hlavně svou barevností. Slaďte je například se šátkem, jež rády nosíte. A používejte je klidně jako doplněk, skvěle se vyjímají i ve vlasech.

Zapomínat nesmíte ani na boty. Z hlediska zdraví nejsou ideální volbou ploché podrážky či extra vysoké podpatky. Je tedy třeba zvolit nějaký kompromis. Vhodné je pořídit si obuv na nižším podpatku. Takové boty vizuálně protáhnou vaši siluetu a nohy budou vypadat delší a štíhlejší. Noste je však jen na nezbytně dlouhou dobu. Každé boty jsou také určené na něco jiného. Mějte proto doma k dispozici několik párů a nestyďte se za jejich množství.

Jakou barvu upřednostňujete ve svém šatníku?

Zdroj: TheGuardian

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Autor článku

Lucie Mašínová

Mou velkou zálibou jsou životní příběhy. S více než 8 lety zkušeností, sdílím s čtenáři nejen fakta, ale i svůj jedinečný pohled. Mé články jsou směsicí emocí, která nikoho nechává chladným. Vstupte do mého světa a připravte se na nezapomenutelnou jízdu skrze slova a příběhy.

Zobrazit další články