Jak schovat přetékající pupek: Módní koučka radí 6 důmyslných způsobů, díky kterým budete vypadat štíhle i se 100 kily

Díky těmto 6 tipům se vám snadno podaří zamaskovat velké a přetékající bříško. Budete vypadat svěže a štíhle.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

„Kam zmizel můj pas? Nemohla bych nosit zkrácený top nebo pásek, i kdybych chtěla.“ Nejste sama. Povolení břicha je po padesátce univerzálním problémem. Samozřejmě záleží na mnoha faktorech. Některé z nás tento problém svalují na stres, pomalý metabolismus či nedostatek pohybu. Jiné obviňují hormony, fast food, zmrzlinu a slané chipsy. Ať už je příčina jakákoli, je čas na módní restart. Objevte 6 tipů, jak své bříško zamaskovat.

Pozornost k nohám

Šaty v rovných a áčkových tvarech, stvořené v 60. letech minulého století a popularizované všemi včetně Audrey Hepburn, jsou klasickým a elegantním řešením vyboulení břicha. Celková silueta látky je vždy svěží, prostorná a odstává od těla, nedrží se uprostřed. Můžete si vybrat bez rukávů, krátké, loketní, tříčtvrteční nebo dlouhé rukávy. Je to všechno o vašich nohách. Jenom vy rozhodujete, jak moc z jejich délky odhalíte.

Jednobarevné oblečení

Tento starý, ale dobrý optický trik splyne i s tím nejvýraznějším břichem a nikdy nezklame. Ať už máte velikost 38 nebo 44, M, XL či 2XL. Zde je důvod proč. Odpovídající nebo téměř shodné horní a spodní části oděvu vytváří sloupec barev, který se vizuálně stává jednou elegantní nepřerušovanou čarou. Hodí se pro jakoukoli barvu. Vyzkoušejte tento tip s černou a bílou, dvěma z nejběžnějších neutrálních barev.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Dlouhé šaty

Dlouhé splývavé šaty mohou být novou nejlepší kamarádkou vašeho břicha. Hlavním smyslem je totální maskování s velkým bohémským a romantickým nádechem. Je to nejlepší pro ženy, které mají módní smysl. Ignorujte verze s páskem a zaměřte se na volnější styly s horizontálním švem vznášejícím se nad nebo těsně pod pasem. Žádný strach, jde jen o designový detail, který nemá ukazovat váš skutečný pas.

Stylové sako

Existuje několik triků s bundou na schování břicha. Jistě, je to další iluze, ale orámování vašeho trupu kontrastní barevnou bundou, která se nosí přes jakoukoli košili, tričko nebo šaty, funguje jako divadelní závěsy, jež z čelního pohledu zmenšují šířku vašeho těla přímo u pasu. Vyberte si bundu nositelnou uvnitř. Elegantní strukturované sako vytváří nejostřejší linii.

Pytlovité šaty

Pokud se vám líbí myšlenka maskování břicha, ale chcete ukázat i nějaký tvar, nechte se přitahovat protiklady. Zkombinujte jakýkoli top, halenku, sako nebo tuniku s úzkým základem kalhot, legín či úzkých džínů. Myslete na druhou skupinu jako na podstavec pro hlavní událost nahoře. Používejte toto kombo ve dne i v noci, tedy při všech příležitostech.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Odvedení pozornosti

Když nechcete pozornost na jednom místě, odvést ji na jiné je jedním z nejjednodušších způsobů, jak se s tím vypořádat. Často je to důvod, proč si stříháme ofinu, nosíme červenou rtěnku nebo výrazné brýle, takže asi víte, jak to funguje. Vyberte si šaty, sako s nápadným výstřihem, vlnitými rukávy či kaskádou volánů v oslnivé barvě, vaše bříško tak zůstane pouze vaší záležitostí.

Který z tipů se vám líbí nejvíce?

Zdroj: AARP
Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články