Retro účes z devadesátek bude hitem léta 2022. Vytvoříte ho za 15 minut a vydrží i několik dní

Když v nádherných prosluněných dnech vsadíte na romantické, rozvlněné a vzdušné kadeře, rozhodně nešlápnete vedle. Retro lokny se vracejí.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Každá žena touží po tom, aby byla trendy a sexy. V módě letos udávají směr změny a ležérnost. A platí to i v případě účesů. Ty se stávají stále odvážnějšími, ale také se znovu vrací staré a dobré sestřihy z let minulých. Populární jsou drdoly, odrostlé ofiny nebo vrstvené účesy. Jeden ze stylů však dominuje. Je jím ležérní styl mikáda, pixie a bobu. A v létě to budou lokny.

Hodí se na kratší i dlouhé vlasy

Návraty kdysi velmi oblíbených stylů nejsou novinkou. Ještě nedávno byly v módě retro účesy z 60. let. Nadcházející letní sezóna zase bude ve znamení devadesátek. A je jedno, zda disponujete krátkými, polodlouhými nebo dlouhými kadeřemi. Ležérní a módní styl můžete vytvořit z vlasů různé délky.

Vytvořit nápaditý účes není úplně snadné, avšak nemusíte být profesionální kadeřnice, aby se vám to podařilo. „Letos v létě budou v módě účesy z 90. let. Dost žen s tím má problémy, dokonce i já. Existuje však snadný způsob, jak tohoto účesu dosáhnout a být zároveň velmi trendy,“ říká americká vlasová stylistka Georgie Troddová.

Lokny navozují pocit romantiky

Podle ní totiž v podstatě jakémukoli stylu účesu dodají ležérnosti, koketnosti i hravosti módní lokny. Ty letěly právě v devadesátkách. Stylistka vyzkoušela několik způsobů, jak své kadeře rozvlnit. Většinou však dlouho nevydržely a prameny vlasů se brzy samy narovnaly. To, co ji ale opravdu nadchlo, je takzvaný hot curling.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Vyzkoušela tuto metodu na vlasech nově sestřižených do mikáda. Prameny natočila do módních loken této sezóny. „Ano, účes je trochu retro, ale nyní je opět v módě. Nemluvě o tom, že lokny vytvářejí pocit krásy, lehkosti a romantiky,“ dodává stylistka. Stylově upravené lesklé kadeře dodají vašemu vzhledu nový rozměr.

Jaký styl účesu zvolíte na letní sezónu?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Surfinie ocení hnojivo z banánové slupky. Vlastnostmi se může rovnat chemickým přípravkům
Události247.cz
Události247.cz
Bývalí čeští prezidenti dostanou přidáno. Renta se jim může navýšit až dvojnásobně
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
5 způsobů, jak se zbavit břišního tuku: Od cvičení až po úpravu jídelníčku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Město Dvaraka podle badatelů zničila mimozemská loď. Jakmile se jim ale teorie začala potvrzovat, vláda je zařízla