Do módy se v plné síle vrací 70. léta. Teď je ten správný čas vytáhnout staré oblíbené kousky

Boty s masivními platformami a podpatky vám dodají výšku a opticky prodlouží nohy. Jsou neodolatelné, když si je vezmete například k minisukni. Ale i ke capri kalhotám jsou šik.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Módní trendy jsou nevyzpytatelné. Pokud s nimi chcete permanentně držet krok, možná byste neměli vyhazovat věci, které jsou zdánlivě za zenitem, protože by se ještě někdy mohly hodit. Vždyť vzpomeňte na to, co pravděpodobně s téměř každou novou sezónou slýcháváte od své matky nebo babičky. To či ono letělo už za jejich mládí. A mají pravdu. Některé módní trendy se totiž vracejí jako bumerang. O botách to platí dvojnásob.

Jde o nápadný prvek vašeho stylu

Boty na platformě s pořádným podpatkem jsou znovu na scéně. Hodně populární byly v sedmdesátých letech. V každém módním časopisu jste našli modelky, které je měly. A nebylo to poprvé. Desetiletí předtím ženy obouvaly tyto boty s podpatky, na platformě a s otevřenou špičkou. Platforma byla většinou korková nebo dřevěná. Později se objevovaly i barevné.

Staly se oblíbenou součástí stylu každé ženy, protože dodávají výšku a prodlužují nohy. Jejich výhodou oproti klasickým lodičkám s úzkým jehlovým podpatkem, které jsou vysoce elegantní, je také relativní pohodlnost. Tu oceníte, pokud v nich potřebujete několik hodin vydržet. A zároveň jde o velmi nápadný prvek vašeho stylu. Platformy přímo volají po tom, aby na ně sklouzl váš pohled.

Hodí se i na koupaliště místo žabek

Není překvapením, že platformy a robustní podpatky se znovu vracejí na scénu. Po období koronavirové pandemie, které přálo teniskám a sportovněji laděné pohodlné obuvi vůbec, nastal čas přezout se. Boty na platformě mohou vypadat úžasně. Návrháři s neuvěřitelnou přesností vyměřují sklon mezi podpatkem a podrážkou, aby si žena připadala vyšší a zároveň měla při nošení podpatků alespoň trochu pohodlí.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Tato obuv se skvěle hodí v tomto ročním období. Můžete ji nosit s punčocháči na holé noze. Barevné vzory na platformách skvěle korespondují s jarem. Jsou ale i vhodné pro letní období, takže na koupaliště nemusíte vyrazit jen v žabkách. Dejte ale pozor na to, jaké boty na platformě vyberete. Třeba ty, které mají pásek přes kotník, jenž opticky přerušuje linii nohy, působí mohutně. Hodí se tedy spíš na večer k šatům nebo k dlouhým kalhotám.

Jak se vám zamlouvá trend platforem?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Zobrazit další články