Oblékněte se na pracovní pohovor tak, abyste dostatečně zapůsobili

Ekonomika je v současnosti v menší krizi po epidemii a karanténě, ale znovu se snaží nastartovat. Mnoho podniků, a to zejména v pohostinství a cestovním ruchu, bylo nuceno ukončit činnost. To ale neznamená, že firmy nepřijímají nové zaměstnance.
i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Právě naopak. Volná místa stále jsou, a pokud máte štěstí a dostali jste se na pohovor, tak teď musíte zazářit.Je samozřejmé, že se musíte na pohovor řádně připravit podle toho, kam se hlásíte. Zároveň ale svého budoucího zaměstnavatele musíte také zaujmout, aby si vás zapamatoval. To je nejlepší způsob, jak získat novou práci, polepšit si a možná i dělat něco, co vás skutečně baví. Dress code byste měli vybírat podle druhu práce a společnosti, ale i podle své osobnosti. Není totiž lepší příležitost, jak jim na první pohled ukázat, kdo jste.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

První dojem udělá na pohovoru hodně

Klasická elegance

Kancelářské, manažerské a podobné pozice si pochopitelně žádají určitý vzhled. Jinak na takových pozicích jednoduše nemůžete pracovat. Elegantní můžete být i během léta a nemusíte mít přitom pocit, že se uvaříte. Stačí si jen správně vybrat. Vždy volte střízlivé barvy a během léta lehké materiály. Věřte, že se můžete cítit pohodlně a přitom vypadat úžasně a reprezentativně. Zkuste:

  • námořnické kalhoty s vysokým pasem, bílá košile s ¾ rukávy a černá kabelka,
  • krátký oblek čítající bílý blazer s černými pruhy a šortky ve stejném stylu,
  • béžová bunda s béžovými kalhoty a bílým topem s potiskem,
  • bílé tričko s dlouhým rukávem, midi sukně v džínovém nebo námořnickém stylu, k tomu kotníkové boty v krémové barvě a nezapomeňte na výraznou rudou rtěnku.

Odvážné barvy

Nebojíte se ukázat svou výraznou osobnost prostřednictvím výrazných barev? Skvělé. Ani na pohovor to totiž není na škodu. Rudé šaty nebo overal s volány bude vypadat moderně, trendy a budete v něm působit velmi sebevědomě. Nezapomeňte k tomu ovšem zvolit neutrální doplňky. Bílé lodičky a čistě černá kabelka k tomu budou nejlepší a trochu zjemní váš vzhled.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Nebojte se zaujmout ve světě mužů

Máte-li pohovor na kreativní pracovní místo nebo ve společnosti, která se netají svým uvolněným přístupem, můžete zvolit i jedinečnou kombinaci červené s hnědou. Spojte výrazně červené tričko s dlouhým rukávem, koženou hnědou sukni (ideálně délku pod kolena), hnědé boty na nízkém podpatku a kabelku s krokodýlím vzorem. Zaručeně v tom svého nového šéfa zaujmete.

Buďte naprosto odlišní

Kreativní místo nebo práci v módě jistě získáte, pokud ukážete svou kreativitu a znalost kombinace barev. K tomu může skvěle posloužit asymetrická sukně z hedvábí a k ní podobný top. Přes ramena si můžete přehodit elegantní sako a jít na pohovor s jistotou a sebevědomím. Právě to je totiž během rozhovoru velmi důležité. A pokud se budete cítit dobře v tom, co máte na sobě, máte velkou výhodu a jistě pracovní místo dostanete.

97 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 224 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Jak správně vařit vejce na všechny jednotlivé způsoby tak, aby byla pokaždé naprosto famózní
Události247.cz
Národní rozpočtová rada hovoří o možné potřebě zvýšit daně
JakZdravě.cz
Nové mutace koronaviru a co je opravdu nezbytné o nich vědět
VědaŽivě.cz
Mozek jako součást těla zná každý z nás. Co ale bylo podnětem k jeho rozvoji, skoro nikdo neví