Tři kousky z šatníku, kterým se po čtyřicítce vyhněte obloukem. Mohli byste v nich vypadat lacině a být pro smích

Jestliže už jste překročila hranici čtyřicítky, zbavte se těchto kousků ve svém šatníku. Už by vám neudělaly dobrou službu.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Možná jste i vy ve svém okolí zaznamenali ženu, která se marně snažila zvrátit čas, a tak se stylizovala do role diblíka. Pochopitelně vypadala více než trapně. V určitém věku už žena na 18 let zkrátka nevypadá, i kdyby si na sebe vzala cokoliv. Zastavit čas nelze, ale je možné se vhodně přizpůsobit. Čtyřicítka je sice přelomový věk, avšak i v tolika letech může žena působit zajímavě a sexy. Jen je potřeba to umět.

Brýle se vzorovanou obrubou

Když půjdete do oční optiky, najdete v ní brýlové obruby různých tvarů, barev a variant. Zatímco v mládí si lze dovolit i leckterý módní výstřelek v podobě výrazné obruby, třeba se zvířecím motivem, ve 40 je lepší na to zapomenout. Existuje tolik elegantních a stylových brýlových obrub, v nichž budete vypadat daleko atraktivněji. S černou barvou nikdy neuděláte krok vedle. A že výrazné obruby nosí třeba filmové hvězdy? Ony si to mohou dovolit, protože pracují v showbusinessu, kde šokovat je jeden z faktorů mediální prezentace.

iZdroj fotografie: Pixabay

Dlouhá sukně

Jestliže nechcete vypadat starší, než jste, tak si ve 40 letech odpusťte nošení dlouhých sukní. Na mladých děvčatech vypadají obzvlášť dobře, ale ve vašem věku se k vám zkrátka už nehodí. Nebojte se ukázat své nohy v atraktivní délce sukně ke kolenům, která lichotí každé ženě. Střih sukně přitom můžete volit různý – rovný, úzký, do písmene A, kolový. Vybírejte ho s ohledem na typ vaší postavy.

Oblečení s flitry

Do obchodů s oblečením pro dívky a ženy pronikly kousky s flitry. Nejčastěji si je vybírají malé holčičky nebo dospívající dívky. Leckdy je ale vidíme i na mnohem starší ženě. Pravda je taková, že oblečení s flitry vám roky neubere, ale naopak přidá. Budete v něm vypadat lacině, což určitě nechcete. Dejte přednost stylovějším svrškům.

Jaké oblečení se nehodí pro ženy nad 40 let?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Autor článku

Jana Fojtíková

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Tablety do myčky zatočí se špínou v celém domě. Dá se s nimi vyčistit trouba, záchod, pračka i sprcha
Události247.cz
Události247.cz
Putin reaguje na západní pomoc: Rusové použijí ty nejpokročilejší zbraně
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kouzlo rybího tuku: Kromě jiného zvětšuje prsa a snižuje riziko srdečních onemocnění. Má vliv i na oči a motoriku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Je to pocit, jako kdyby vás někdo pohřbil zaživa: Proč dochází ke spánkové paralýze a co se s tím dá dělat