Přikrášlující potisky: Správný výběr oblečení ubere roky i kila navíc. Kdo zvolí špatně, zbytečně se dělá starou a tlustou

Jsou květinové, tečkované, se zvířecími motivy. Všechny je něco spojuje. Jsou totiž novými trendy podzimními vzory na tuto sezónu.

Výběr oblečení i Zdroj fotografie: iStock
                   

Vzor hraje klíčovou roli v oblasti módy. Proto byste měly věnovat více pozornosti výběru vzoru pro vaše trička, topy a šaty. Podzim je obdobím jasných barev a potisků. Mezi syté barvy lze zařadit limetkovou, růžovou, malinovou, oranžovou, žlutou, azurovou, trávově zelenou a levandulovou. S potisky to není tak jednoduché a může dojít k určitému zmatku. Návrháři nabízejí obrovské množství variací, ale často se to, co vám padne do oka, zrovna úplně nehodí. Taková špatná volba potisku či špatná kombinace vás ale může udělat starší a tlustší.

Květinový potisk

Právě tento podzim jsou květiny nejčastěji přítomné na šatech, topech a sukních. Využijte jednoho tipu a vyhněte se velkým květinám v oblasti dolní poloviny těla, zvláště v kombinaci s různými ptáky, motýly a peřím. To totiž s největší pravděpodobností zkazí celý dojem. Je lepší dát přednost nenápadným kresbám se středními květy v pastorálním stylu, který je v současné době velmi relevantní.

Tečky

Tečky vždy vnesou do looku retro efekt. Pokud už jste se pro ně rozhodly, věnujte pozornost siluetě a střihu oděvu, který musí být aktuální. Můžete ustoupit od retro vzhledu s šaty a zvolit ležérnější variantu, jako jsou džíny nebo puntíkatá sukně. Dejte si však pozor, abyste nepůsobily přeplácaně. Více než jeden puntíkovaný vzorek to totiž zaručeně způsobí.

Zvířecí potisk

Zvířecí potisk je opět v módě, protože na něm rozhodně něco je. Kvůli špatnému provedení potisku na některých oděvech vám však může snadno pokazit celý vzhled. Pokud toužíte po přidání leoparda, hada nebo zebry do vašeho outfitu, věnujte pozornost botám, taškám a doplňkům s takovými potisky. Stanou se těmi pravými a elegantními kousky.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Kreslené postavičky

Sám o sobě je tento motiv velmi zajímavý. Bohužel je v obchodech mnoho věcí se špatným tvarem a mnozí si oděv tohoto typu okamžitě spojí se staršími ženami. Abyste neriskovaly, je lepší nahradit tento potisk něčím svěžím a vhodnějším. Například jedním z velkých trendů podzimu 2022 je mořská tématika. Tedy mušličky, vlny a hrady z písku.

Výrazné nápisy

Chaotickým a nepříliš vhodným nápisům umístěným po celém oděvu je lepší se vyhnout. Vypadá to zastarale a ošklivě. Existují dvě možnosti, jak je nahradit. Pokud jste fanynkou nějaké skupiny, můžete si jednoduše vybrat tričko z jejich merche a zkombinovat ho s něčím každodenním. Druhá možnost je vhodná pro dámy, které se více zajímají o současné umění. V módě jsou také potisky s částmi obrazů. Výběrem takových kreseb místo chaotických nápisů zdůrazníte svou individualitu.

Který potisk máte nejraději?

Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články