Jestli nechcete vypadat o 15 let starší, vyvarujte se 8 módních omylů. Záleží na správné délce sukně i výběru spodního prádla

Každému sice sluší jiný styl oblékání, ale jsou věci, které platí pro všechny bez rozdílu. Tyto módní omyly přidají každé ženě nechtěné roky navíc.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Každá žena, která pečuje o svůj vzhled, si je vědoma toho, že je vizáž velmi důležitá. A rovněž je podstatné, aby to, co nosí, zdůrazňovalo její přednosti. Koneckonců existuje známé přísloví: Šaty dělají člověka. Bohužel některé dámy ve snaze držet krok s módou dělají v oblékání hrubé chyby, které jim pak vzhledově přidají spousty let.

1) Spodní prádlo

Zvláštní pozornost je vhodné věnovat vašemu spodnímu prádlu. Správně vybrané kousky vás udělají nejen atraktivní, ale také mladistvou. Podprsenka by neměla být přehnaně krajkovaná či jinak zdobená, jelikož to přidává na laciném a obnošeném dojmu. Prádlo je dobré neladit do béžové, ale spíše černé či jiné tmavé barvy.

2) Nesprávná délka sukně

Bez ohledu na to, jaké jsou aktuální módní trendy, stylisté vám radí vybrat si délku, která odpovídá vaší výšce a postavě. Pak velmi záleží na střihu sukně. Je dobré vědět, že pokud je sukně upnutá, délka pod kolena zpravidla ženám s plnější siluetou přidává pár let – nejlepší variantou jsou delší sukně, jež jsou rozevláté, či úzké, které jsou naopak kratší.

iZdroj fotografie: Depositphotos

3) Návrat do stylu z mládí

Mnoho žen se rozhodne nosit oděv, který nosily dříve, jelikož jsou na něj zvyklé a těžko si přivykají na novodobé styly oblečení. Jenže móda se mění, stejně jako žena sama. Oděv nošený před mnoha lety vám může vzít spontánní vzhled a udělat z vás usedlou starou dámu. Zkuste se odhodlat a převléknout. 

4) Nesprávný model džínů

Mnoho dam tvrdí, že není nic univerzálnějšího než džíny, protože se hodí téměř ke všemu. Při nesprávném modelu však můžete výrazně zestárnout. Vyhýbejte se proto džínům s nízkým pasem – tento styl bude působit staromódně a většině typů postav příliš nelichotí. Volte džíny s pasem nad vašimi boky a dejte přednost tmavším odstínům.

iZdroj fotografie: Depositphotos

5) Elegantní oblečení

Stylisté říkají, že během dne se vyplatí nosit decentnější kousky oblečení. To vám pomůže vyhnout se nedorozuměním a dodat si energický a mladistvě působící vzhled. Odborníci doporučují nechat elegantní šaty s kamínky a flitry na formální akce, protože se v průběhu let ve společnosti čím dál více rozšiřuje ležérní styl módy. 

6) Velké potisky

Velké a objemné kresby a motivy mohou negativně ovlivnit vzhled ženy a přidat jí jak kila, tak roky navíc. Při výběru oblečení se vzorem stylisté radí věnovat pozornost potisku. Pokud je drobný a rozprostřený po celém kusu oblečení, můžete si ho bezpečně koupit a bez obav nosit. Je-li ale pouze na jednom místě a zabírá na látce velkou plochu, hledejte raději dál.

7) Spousta detailů

Příliš mnoho ozdob vám rozhodně spíše uškodí, než prospěje. Abyste vypadala stylově a atraktivně, je dobré se vyvarovat přeplácání oděvu různými ozdobnými prvky. Šperky by na vás neměly viset jako ozdoby na vánočním stromku. Jedině tak se vám podaří vytvořit působivou vizáž a zbytečně opticky nezestárnout. 

iZdroj fotografie: Pexels

8) Detaily, které neodpovídají věku

Halenky a šaty s volány vypadají velmi roztomile, ale bohužel ne každému sluší a padnou. Mladé dívky a děti je mohou nosit libovolně, ale ne dámy nad 30 let. Pokud se žena v tomto věku s takovými šaty pochlubí, zaručeně jí to opticky neubere na věku. Tyto prvky navíc působí velmi infantilně.

V jakém stylu oblečení se cítíte nejlépe?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Neobvyklá užití WD-40: Na počmáranou zeď, skvrny od lepidla, vodní kámen i proti ptákům
Události247.cz
Události247.cz
Léto plné nádherných výletů? Vsaďte na nekonečné hory
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
I slunečnicová semínka mají co nabídnout: Pomohou na záněty i krevní tlak
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů