Naučte se vhodně kombinovat džínovinu. Častými přešlapy ženy vypadají starší a poutají pozornost z nechtěného důvodu

Abyste se vyhnuli faux pas při nošení denimu, vyvarujte se těchto 3 největších prohřešků. Tato tkanina patří mezi nadčasové látky, které si oblíbily celé generace.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Oblibě se džínové oděvy těší již více než 60 let. Než se v 80. letech 20. stol. masově rozšířily, nosili je v 50. letech 20. stol. především mladí, kteří se snažili vymanit se ze společenského stereotypu. Provedení džínů však bylo patentováno mnohem dříve, a sice v roce 1873 – v té době se nosily jako pracovní oděv. Dnes je možné zakoupit z denimu takřka kterýkoliv kus oblečení. I když jde o nadčasový materiál, některé kombinace jsou zapovězené, vyhněte se faux pas.

Denim od hlavy k patě

Kombinace denimu s denimem již dlouhou dobu není tabu. Abyste se vyhnuli módnímu přešlapu, je nutné dodržet některé (nepsané) zásady. Jestliže jste si připravili outfit, který sestává z džínů, džínové košile, džínové bundy a džínových doplňků (obuvi, kupříkladu kabelky nebo batohu), raději ho vraťte do skříně a začněte znovu. A to i v případě, že jste zkombinovali džínovinu různých barev a stylů (třeba upnuté kalhoty a košili s oversized bundou).

Být pokrytý denimem od hlavy k patě zkrátka vypadá podle mnohých módních kritiků směšně, lacině, a svědčí to o nevkusu jedince. Jestliže chcete kombinovat několik kusů džínového oblečení, zkuste si vybrat maximálně dva. Ty volte ideálně v odlišných odstínech (například tmavé kalhoty a světlá bunda), různého střihu a dodejte jim „šmrnc“ zajímavým doplňkem – výrazně barevná obuv, kabelka, namalované rty, a podobně.

Vzhůru na divoký západ

Stejně jako kterýkoliv jiný materiál, i denim podléhá módnímu diktátu. Nadčasové zůstávají zejména základní úpravy jednotlivých kusů oblečení. Jestliže se rádi oblékáte podle nejnovějších trendů, pravděpodobně máte ve svém šatníku kalhoty, bundu, košili či klobouk s třásněmi nebo v kombinaci s kůží. Abyste i nadále zůstali vnímáni jako módní ikona, tyto kousky oblečení raději nechte schované. „Kovbojský trend“ totiž svět módy pomalu opouští.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Džíny v kombinaci s nevhodnými svršky

Za neodpustitelný prohřešek považuje svět módy i nevhodnou kombinaci materiálů a střihů. Jestliže si chcete obléci džínové kalhoty, vyvarujte se saténovým topům či hedvábným halenkám. Toto spojení je sice ještě přípustné, ovšem budete působit starší, než ve skutečnosti jste – lesklé materiály svým nositelům přidávají roky. Džíny, především ty s nízkým pasem, nekombinujte ani s crop topy. Stylisté se shodují, že jejich spojení působí lacině a nemódně.  

Které oblečení z džínoviny je vaše nejoblíbenější?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Zobrazit další články