Typické pro Češky: Módní přešlapy, které z každé hezké ženy udělají ošklivé káčátko. Bacha na roláky a volbu doplňků

Lidé stále dělají základní chyby při výběru vhodného oblečení. Naštěstí existuje několik rad, se kterými dovedete svůj outfit k dokonalosti a vaše postava bude vypadat lépe.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Velká část populace má problém s tím, když si musí hned po ránu vybírat vhodné oblečení, ve kterém stráví celou pracovní dobu. Většina kousků v tu chvíli působí nepohodlně a nakonec dojde i na pocit, že nemají co na sebe. Z tohoto důvodu je mnohem lepší a užitečnější, když si člověk připravuje oblečení na další den večer před spaním. V tu chvíli má totiž více času a dokáže k sobě sladit kousky, které vytvoří krásný outfit. I přesto se však některé osoby dopouští módních přešlapů, které poté nevypadají hezky.

Dlouhá upnutá trička opticky zkracují nohy

Podívejte se do svého šatníku, zda v něm nemáte dlouhá trička, a pokud ano, dávejte si pozor na to, jak je nosíte. Můžete si totiž nehezky zkracovat postavu, což může být velká škoda obzvlášť v případě, že nejste příliš vysocí. Upnutá dlouhá trička by se neměla nosit přes kalhoty, jelikož prodlužují trup a zkracují nohy. Vysoké dámy si tak sice mohou pomoci s ubráním centimetrů, ale lepší je, když si upnuté dlouhé tričko zastrčíte za kalhoty.

Tulipánová sukně může způsobit optický klam

Jestliže jste častou nositelkou tulipánové sukně, zkuste si všímat i ostatních žen, které tyto sukně nosí. Pravděpodobně si velice brzy všimnete toho, že tento typ sukní opticky zvětšuje břicho, i když je nositelka této sukně hubená. Pokud se nechcete této sukně vzdát, vybírejte si raději takové sukně, které mají záhyby od boků, a naopak se vyhýbejte těm, jež mají záhyby od pasu.

Opatrně při výběru roláků s krátkým krkem

Majitelé krátkých krků si pravděpodobně už všimli, že roláky jim jsou v oblasti krku trochu delší, než by měly. Většinou by si tak mohli do roláku schovat i část obličeje. I když je tento typ oblečení velmi pohodlný, tak lidé s krátkým krkem musí brát v potaz to, že pokud jej budou nosit, může jejich silueta vypadat čtvercová. Jestliže byste raději krk zvýraznili nebo alespoň opticky prodloužili, noste upnuté věci s hlubším úzkým výstřihem.

iZdroj fotografie: Pixabay

Pozor na velké doplňky

Jste-li typ člověka, který si s sebou nosí hodně věcí, a proto potřebujete velkou tašku vždy s sebou, dávejte si pozor, pokud půjdete na večírek, větší společenskou událost nebo do divadla. Sami si totiž můžete představit elegantní dámu či muže v krásném oblečení, kdyby jejich doplňkem byla obří taška. Abyste předešli tomu, že budete vypadat směšně, zvolte raději psaníčko nebo malou kabelku a část věcí si pro jednou nechte doma.

Skrývejte nedostatky s jemností

Většina lidí na sobě hledá spíše chyby, a pokud je člověk sám se sebou velmi spokojený, jedná se o šťastnou osobu. Čas od času chce každý schovat nějakou tu nedokonalost. Jestli mezi tyto lidi patříte i vy, zkuste myslet na to, že pokud si vezmete například volnější mikinu, abyste skryli větší bříško, neberte si i volné kalhoty. Vaše postava by tak byla bez tvaru, a to nepůsobí vůbec hezky. Objemnější věc vždy kombinujte s přiléhavou.

Jaké další triky byste doporučili ostatním ohledně oblékání?

Zdroj: Panaprium
Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články