Letošní rok vévodí barvám. Módní koučka radí, jak je správně kombinovat, abyste nevypadali jako strašák do zelí

Pokud se budete držet těchto jednoduchých pravidel, neuděláte ve výběru barev svého outfitu chybu. Vypadat elegantně, sladěně a trendy můžete při každé příležitosti.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Letní módní sezóna přeje barvám. Vyhrajte si se zajímavými kombinacemi, ale pozor, abyste to nepřehnali. Letošní barvou roku je modrofialový odstín s červeným podtónem s názvem Veri Peri. Letí také limetková, popcornová žlutá, smaragdová, růžová, modrá i bílá. Na výběr je pestrá škála, avšak ke kombinování barev musíte přistupovat citlivě. Je jen tenká hranice mezi dojmem luxusu a lacinosti. Držte se těchto 5 pravidel.

1) Klasiku nařeďte

Elegantně budete vypadat v klasické kombinaci bílé a černé. Při použití těchto barev v podstatě nemůžete udělat chybu. Hrozí pouze, že tato kombinace rychle omrzí. Aby takový outfit nesklouzl k nudě, doplňte ho ještě o jednu barvu, nejlépe světlou. K černým kalhotám a bílému tričku můžete obléct žlutý či růžový blejzr. K černé sukni a bílému tričku třeba fialový šátek. Doplňkové barevné kousky by neměly mít vzory.

2) Moc barev je na škodu

Při sestavování outfitu nezapomeňte na pravidlo tří, tedy nekombinujte více než tři barvy. Jakmile sáhnete po více barvách, budete sice k nepřehlédnutí, ale také si koledujete, že nikdo neocení vaši individualitu či originalitu. Můžete zkombinovat modrou s červenou a bílou. Do slunečných dnů se hodí modrá s bílou a mátovou, žlutou či růžovou. Použijete-li světlé odstíny, můžete si dovolit kontrastní rtěnku nebo šperk.

3) Protiklady se přitahují

Dobře můžete vypadat i v oblečení v kombinaci barev, které se nacházejí na opačném spektru palety a jsou velmi kontrastní. V takovém outfitu vás nikdo nepřehlédne, ale je nezbytné k tomu přistupovat citlivě. Pokud nemáte vkus, raději to nezkoušejte. Snadno můžete sklouznout od stylu k pouťovému nevkusu. Chybu neuděláte, když zkombinujete třeba jednoduché modré šaty se žlutou kabelkou nebo páskem.

iZdroj fotografie: Depositphotos

4) Elegantní odstíny

Každá základní barva disponuje nespočtem působivých odstínů, tónů a podtónů. Když svůj outfit vyladíte kousky v odstínech jedné barvy, nešlápnete vedle. Můžete si obléknout tmavě modré sako, bleděmodré tričko a bílé kalhoty. Nebo zkuste fialový blejzr s levandulovým tričkem a bílou sukní. Elegantně vypadá tmavá béžová v kombinaci se světle kakaovou a bílou. Textura látek by měla být odlišná, aby outfit nepůsobil nudně.

5) Pastelové barvy letí

Pastelové barvy jsou na jaro a léto ideální díky své relativní světlosti a nízké sytosti. Navíc spolu ladí téměř každá, aniž by si konkurovala. Takže si můžete dovolit je kombinovat podle libosti. Zkuste třeba pastelově růžovou s béžovou a lila, jak to ve své kolekci udělali návrháři značky Christian Dior. Můžete přidat i kousek s potiskem. Pastelové barvy nekombinujte s černou, která by mohla ze svěžího outfitu udělat usedlejší oblek.

Jaké triky na kombinaci barev oblečení používáte?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Nalijte Coca-Colu do záchodu a už to nebudete chtít dělat jinak. Díky svému složení dokáže v domácnosti zázraky
Události247.cz
Události247.cz
Babiš jako prezident? Přinášíme výčet výhod a nevýhod, kdyby byl hlavou státu
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Proč se objevuje migréna a 3 přírodní léky, které s úpornou bolestí hlavy jednou provždy skoncují
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Co kdybychom se naučili ovládat počasí – mohla by to být naše budoucnost?