Zvířata, která neznají lidskou lásku, velmi strádají

Tento pes nikdy nenažil láskyplný domov, nepoznal pohlazení ani hezká slova. Je proto s podivem, jak reagovalo, když konečně poznal, že ho mají lidi rádi a nebudou ho trápit.

i Zdroj fotografie: PxHere
                   

Pes, který se jmenuje Benji, nikdy nepoznal lidskou lásku. Celý život byl bez domova a trávil ho na ulici. Neměl vůbec tušení, jak reagovat na lidi kolem něho, na záchranáře, kteří mu chtěli pomoct, protože znal jen strach. Strach o život, o to jestli bude mít kde spát a co jíst.

iZdroj fotografie: Pixabay
Ne každý domácí mazlíček se může těšit na bezmeznou lásku

Žádné zvíře by nemělo procházet takovou noční můrou

Video z pozoruhodné operace oběhlo celý svět a pes si získal miliony fanoušků, kteří ho chtěli podpořit. Reakce psa na dotek záchranáře je ale děsivá. Žádný domácí mazlíček by si touto životní etapou neměl projít, protože ho to může poznamenat na celý život. Benji byl ve špatném stavu, jeho srst byla nejen strašně špinavá, ale také plná blech a dalších parazitů, jejichž odstranění bylo během na dlouhou trať.

iZdroj fotografie: Pixabay
Některá zvířata u svých majitelů doslova strádají

Když mu záchranáři srst oholili, nestačili se divit, protože kožich byl plný blech a dalších červů, kteří se v chlupech schovávali. Poté, co byl pes oholený a upravený, přišla ta nejtěžší část – milovat ho. Lisa Chiarelli, která byla jednou z dobrovolnic Naděje pro tlapky, no vzala k sobě a setkala se s dalšími zachráněnými psy, kteří mohou zasáhnout, pokud se situace s novým psem nebude vyvíjet správným směrem. 

iZdroj fotografie: Pixabay
Zachránci daných zubožených zvířat dělají záslužnou práci

Benji se lidem otevřel během několika dnů

Pes Benji dostal tu nejlepší péči a lásku, jakou mohl. Po deseti dnech se konečně otevřel lidem, kterým zprvu nedůvěřoval, ale postupně si jeho důvěru získali a on pochopil, že jsou to lidé, kteří mu nechtějí ublížit a chtějí mu dopřát krásný domov.

Do té doby byl vůči lidem nejen uzavřený, ale byl schopný i zaútočit, pokud se mu člověk zdál nebezpečný. Žádným způsobem nebyl schopný oplácet pocity, které dostával. To se ale s novou rodinou změnilo a Benji se stal platným členem rodiny. Můžete se podívat na video, kde uvidíte jeho krásnou proměnu. 

iZdroj obrázku: Pixabay
Často se týrané zvíře dostane do jiné, lepší rodiny

Takový případ je velmi ojedinělý, protože pokud se na ulici najde pes, který nikdy nepoznal domov, jeho agresivní chování většinou nelze změnit a takové zvíře končí většinou v útulku a nemá šanci na novou rodinu. Jejich chování je zakořeněné hluboko v nich a jen nejlepší odborníci dokážou ze zvířat odstranit stres a naučit je, že jsou i lidé, kteří zvířata milují.

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Ocet má na zahradě 3 způsoby uplatnění: Proti plevelu, škůdcům i jako čistič
Události247.cz
Události247.cz
Konsolidační balíček dostává svou podobu, předčasný důchod bude zřejmě minulostí
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Superpotravina med: Potravina plná vitamínů pomůže nejen na nachlazení
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství