Krvelačný predátor se velkou rychlostí přiblížil k potápěci. Chtěl po něm jedinou věc

Žralok plaval k potápěči velkou rychlostí. Nebyl však agresivní. Chtěl po něm jedinou věc, a to pomoc.

Žralok tygří i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pod mořskou hladinou žije neuvěřitelné množství tvorů, o nichž mnoho lidí ani netuší. Mezi ty nejznámější a nejobávanější patří jistě žraloci. Tito impozantní velikáni jsou označováni jako králové oceánů, což je naprosto přesné pojmenování. Jsou totiž nejen krásní a zajímaví, ale hlavně jsou považováni za nejnebezpečnější a nejobávanější predátory ve slaných vodách. Když se tedy s nimi člověk setká tváří v tvář, rozhodně mu jde o život.

Byl tváří v tvář žraloku citronovému

Josh Eccles je již dlouhá léta vášnivým potápěčem. Přestože měl někdy strach, nehrozilo mu dosud žádné velké nebezpečí. Když se však nedávno v Atlantském oceánu setkal se žralokem, myslel si, že je to jeho konec. Jakmile si totiž všiml, že se k němu velkou rychlostí blíží tento predátor, byl opravdu vyděšený. Jeho přesvědčení o agresivitě těchto tvorů se však nyní rozplynulo. Žralok mu ukázal, že dokáže být i velmi přítulný.

Potápěč měl tu čest, setkat se se žralokem citronovým, který dorůstá délky až 3,4 m, což z něj dělá jednoho z největších zástupců druhů žraloků, jak uvádí také web AtlasZvířat. Tím je pro člověka velkou hrozbou, ovšem vůči lidem je neagresivní. Pokud by zaútočil, bylo by to pravděpodobně v sebeobraně nebo omylem.

Zachránil žralokovi život

Když tedy žralok plaval přímo k Joshovi, muž se obával nejhoršího. Zvíře však nebylo nijak útočné, pouze do něj jemně naráželo. Potápěč ihned poznal, že se mu predátor snaží něco říct, jen nevěděl, co. Zdálo se mu, že žralok vypadá zoufale a potřebuje pomoc. Snažil se tedy zvíře blíže prohlédnout. A pak to spatřil. Žralok musel velmi trpět, protože měl v břiše zaseknutý háček.

Josh tedy neváhal ani chvíli a háček žralokovi z břicha rychlým škubnutím vytáhl. Vůbec nepřemýšlel nad tím, že by to mohlo zvíře špatně pochopit a brát to jako útok. Naštěstí ale vše dobře dopadlo. Žralok mu svou vděčnost projevil jemným otíráním se a potápěčovo tělo. Poté pomalu odplaval pryč. Muž byl šťastný, že mohl zvířeti pomoct, a rozhodně na toto setkání nikdy nezapomene. Pro toto majestátné zvíře se stal hrdinou. Stejně se zachoval i potápěč, který pomohl nebohé velrybě. O jeho příběhu jsme vás již na Dámském Deníku informovali.

Video, které je zveřejněno také na kanále YouTube, má přes 200 tisíc zhlédnutí. Vy se na něj můžete podívat přímo zde. Pro Joshe to musel být neuvěřitelný zážitek a je skvělé, že celou situaci zdokumentoval. Ukázal tak světu, že žraloci nejsou jen agresivní predátoři.

Jak se vám video líbilo?

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Zobrazit další články