Zpověď ochrnutého muže s čipem v mozku od Elona Muska

Jako první dostal mozkový implantát Neuralink od Elona Muska, který mu umožňuje ovládat počítač myšlenkami. Ochrnutý muž nyní pověděl, jaké to je.

Mozek v ruce i Zdroj fotografie: Deposiphotos
                   

Ochrnutý muž Noland Arbaugh z Arizony v USA, který po nehodě při potápění ochrnul od ramen dolů, se stal prvním člověkem, kterému byl do mozku implantován Muskův čip Neuralink. Novodobá vymoženost mu umožnila ovládat počítač pouhými myšlenkami, ale není to podle něj jen tak. Redakce webu Dámský Deník se důkladně podívala na jeho zpověď. 

Díky čipu může opět hrát hry 

Třicetiletý Noland díky technologii vyvinuté společností Elona Muska dokáže po kompletním ochrnutí věci, o kterých si dříve myslel, že jsou pro něj nemožné. Čip mu byl aplikován do mozku po dobu 6 let, přičemž co se stane poté, doteď neví. Ničeho však nelituje. 

Soutěž o pobyt v lázních s all-inclusive

Přihlaste se k našemu newsletteru a mimo jiné získáte možnost účastit se soutěže a mít přehled o dalších nabídkách našich partnerů. Soutěž je pouze pro aktivní odběratele novinek.


basikova

Basiková ukázala svého syna. Podle ní vypadá jako Alain Delon

Právě díky čipu Neuralink nyní může studovat a hrát hry, včetně šachů, které jsou jeho celoživotní vášní. Navíc získal trochu kontroly nad svým tělem a sám podle serveru Fakt uvedl, že chce svou obětí přispět k výzkumu mozku a rozvoje umělé inteligence. Systém zabudovaný v jeho hlavě přitom funguje tak, že detekuje elektrické impulsy, které mozek vydává, když přemýšlí. Ty jsou poté přeloženy do digitálních příkazů a on jimi ovládá počítač.

Veškerá rizika předem věděl 

Implantát mu byl vložen do mozku v lednu 2024, a on se tak stal prvním člověkem, který získal čip od společnosti Elona Muska. Sám přitom uvedl, že kdyby se stala nehoda a nevyšlo to, alespoň by to firmě přineslo poznatky. Všechna rizika si uvědomil a přesto chtěl zkusit začít znovu žít. Jak kvůli sobě, tak kvůli potenciálu, který tato technologie přináší. 

Její manžel zemřel během vojenské mise. V jeho počítači pak našla dopisy: „I když si mě nepamatuješ, věř, že tě tvůj taťka zbožňoval…“

Jediné, co bere jako mínus, je skutečnost, že přišel o veškeré soukromí. Vědci nyní mohou kdykoli nahlédnout do jeho mozkové aktivity a případně také získat vhled do jeho myšlenek. Tím kompletně ztratil své soukromí, ale zato získal zpět alespoň trochu nezávislosti, kterou většina lidí považuje za samozřejmost. Výše uvedené video sdílel jeden z uživatelů sítě X

Co si o tomto pokroku myslíte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články