Znamení zvěrokruhu může prozradit váš postoj ke lhaní

Také máte ve svém okolí někoho, kdo často a také hodně lže? Možná za to nemůže, jelikož na lhaní může mít krom jiného vliv dokonce i znamení zvěrokruhu.

i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Lhaní patří k lidstvu odjakživa a jen málokdo je opravdu ryze pravdomluvný. Pro někoho je lhaní druhá přirozenost, zatímco jiný se ke lži uchyluje jen výjimečně, například aby nezranil city druhých lidí. 

Možná jste ale nevěděli, že na to, jaký je váš osobní postoj ke lhaní, má určitý vliv i znamení zvěrokruhu, ve kterém jste se narodili. Z charakteristik jednotlivých znamení lze dovodit, že z nějakého více či méně omluvitelného a pochopitelného důvodu je lež přítomna u všech, ale pro níže uvedená znamení se stává zvyklostí:

  • Blíženci (22. 5. – 21. 6.)
  • Lev (23. 7. – 22. 8.)
  • Váhy (23. 9. – 23. 10.)
  • Štír (24. 10. – 22. 11.), a
  • Vodnář (21. 1. – 20. 2.).

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

iLžete cíleně?

Lidé narození v tomto znamení bývají rádi centrem pozornosti a díky své vyvinuté představivosti mají sklony k přehánění. Ostatní lidé pak často neví, co si mají myslet a kde je pravda. V případě Blíženců nejde ani tak o záměrné lhaní jako takové, jako spíše o důsledek jejich fantazie. 

Pokud Blíženec lže cílené, bude se to týkat zejména důvodu, pro který nemohl splnit to, co slíbil. Nesplnění slibů nebo zadaných úkolů u nich není nijak vzácné, stejně tak jako lhaní o důvodech a také lhaní spočívající ve slibu, že budou napříště spolehlivější,

Lev (23. 7. – 22. 8.)

iZdroj fotografie: pixabay.com
Některý znamení lžou více než jiná

Podobně jako znamení Blíženců, i toto znamení přináší lidem v něm narozeným touhu po pozornosti a zájmu ostatních. I oni rádi vyprávějí příběhy, které se sice obvykle zakládají na pravdě, ale Lev se někdy nechá unést a přimyslí si zajímavější zakončení, než bylo ve skutečnosti.

Pokud Lvi lžou, jedná se o obvykle o jejich pocity. Obvykle se snaží své okolí přesvědčit, že se jich určitá situace nebo nespravedlnost až tolik nedotkla. Lžou také tehdy, když jim nepravda pomůže se v životě někam posunout.

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

iZdroj fotografie: pixabay.com
Do jaké skupiny patříte vy?

Člověk narozený ve znamení Vah je typickým příkladem toho, kdy daná osoba uvěří i vlastní lži a považuje ji za pravdu. Problém je také v tom, že jejich lži je jen těžké prohlédnout, protože mívají reálný základ.

Pokud jde o důvody, které Váhy vedou ke lži, obvykle se chtějí vyhnout problému nebo chtějí, aby se ostatní lidé necítili nepříjemně.

Štír (24. 10. – 22. 11.)

iUmíte být mistrem ve lži?

Štíři nejsou typicky lhavým znamením, ale pokud se už ke lži uchýlí, dělají to mistrovsky. Jsou to psychologové, kteří obvykle dovedou poznat, co je třeba kdy komu říct, aby tomu uvěřil.

Štír použije lež zejména v situaci, kdy se jedná o jejich pocity zrady nebo zlomeného srdce, ale také tehdy, pokud je to posune blíže jejich cíli. 

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Jste dobrý vypravěč?

Lidé narození ve znamení Vodnáře patří ke znamenitým vypravěčům, kteří bývají mezi ostatními velice oblíbení. Při svých vyprávěních se často uchýlí od pravdy, ale obvykle na to nikdo nepřijde.

Pokud jde o jejich emoce, Vodnáři lžou často cíleně, protože své city neradi vystavují na odiv. Někdy to vypadá, že jsou tito lidé stále dobře naladění, zatímco mohou prožívat soukromé bouře. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Zobrazit další články