Známá platební karta v prosinci 2023 přestane fungovat, už s ní nebude možné platit

Oblíbená platební karta v ČR úplně končí a brzy s ní nepůjde zaplatit. Zařiďte si zavčasu náhradu, ať nejste později zaskočeni.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pokud se k vám tato informace ještě nedostala, celosvětově známá společnost American Express končí v České republice. To znamená, že jste-li majiteli platebních karet od American Express, jež využívají především lidé, kteří hodně cestují, k 15. prosinci 2023 s touto kartou již nezaplatíte.

Platební karty pro vášnivé cestovatele

V České republice můžete znát společnost American Express také pod názvem AmEx. Známá je především mezi vášnivými cestovateli. Firma se soustředila na vydávání firemních karet manažerům, kteří s ní nejčastěji platili letenky, ubytování, pojištění nebo pronájem automobilů, zkrátka vše, co klienti potřebovali pro své obchodní cesty do zahraničí, jak uvedl server Echo24.

Budete informováni dopisem

Společnost American Express zřejmě zanevřela na aktualizaci svých webových stránek, důkazem toho je uvítací informace o aktualitách vztahujících se ke koronavirové pandemii, proto ani tuto informaci na jejích webových stránkách nenajdete. Ovšem firma jednotlivě obesílá své klienty a v dopisech je informuje o brzkých změnách, které budou mít vliv na platnost jejich platebních karet. „Nově již nebudeme nabízet firemní produkty zákazníkům v České republice,“ uvádí.

Česká republika se firmě AmEx nevyplatí

Důvodů, proč společnost American Express v České republice končí, může být mnoho, ale nejpravděpodobnější je velikost českého trhu. Celkový počet vydaných karet odpovídá jednotkám procent, jak uvádí web Peníze, tudíž se firmě nevyplatí pokračovat v dosavadní činnosti v České republice. AmEx není jediná, již dříve informovala americká značka Diners Club, že v polovině května roku 2022 ruší platnost karet, což učinila i na Slovensku a v Polsku.

platba kartou iZdroj fotografie: Freepik

Dalším faktorem je také možnost vyřízení všech potřebných činností online. Vrcholoví manažeři se tak lehce obejdou bez doplňkových služeb, které při svých cestách využívali právě od AmEx. Aplikace, platba telefonem, dnes je vše možné obstarat online formou. Navíc se rozmáhá strach z používání platebních karet kvůli podvodníkům a jejich čím dál tím více důmyslným metodám, jak někoho okrást, o čemž jsme již v minulosti psali na DamskémDeníku.

Upřednostňujete platbu kartou, nebo hotově?

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Autor článku

Radka Dobešová

Zobrazit další články